Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2021

Хотел Посејдон 3*, Канали

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

http://poseidonbeach.gr/en/

 

Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располагасо 53 собина 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

Собите се опремени со: клима, балкон, тоалет сокада или туш, фен, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море. Собите 1/2+2 се наменети за 2-4 особи, имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети. Собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет. Доручекот се служи на база на шведска маса, а вечерата е избор од три менија.

 

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Период

Ноќевања

Цена по лице

16.06.2019

7

199 €

23.06.2019

7

259 €

30.06.2019

7

299 €

07.07.2019

7

359 €

14.07.2019

7

399 €

21.07.2019

7

399 €

28.07.2019

7

399 €

04.08.2019

7

399 €

11.08.2019

7

399 €

18.08.2019

7

399 €

25.08.2019

7

359 €

01.09.2019

7

299 €

08.09.2019

7

259 €

15.09.2019

7

239 €

ДОПЛАТИ:

Прво дете од 0-11,99год – бесплатно

Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)

Второ дете од 5-11,99год – 9 еур на ден (не следува легло)

Трето Возрасно лице 12+год, – 20еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба

Четврто возрасно лице – 20еур на ден (можно само во четворокреветна соба)

 

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!

Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел – 1 евро по особа на ден.

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:

Во двокретена / трокреветна соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)

Во четворокреветна соба – 4 легла од кои еден дупли кревет, еден единечен кревет и едно дополнително легло (капацитет: 4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете).

Задолжително минимум 3 платежни лица во четворокреветна соба .

Координати: 39.086129, 20.665174

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: