Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2020/2021 first minute

Хотел Феста Чамкорија 4* - Боровец - Зима 2019/2020 www.festahotels.com

Хотел Феста Чамкорија 4* - Боровец - Зима 2019/2020
www.festahotels.com

Локација : 1200 м од ски лифт

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината.  Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, арома сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, солариум, терапии за лице и тело, масажи

FESTA CHAMKORIA 4* – Боровец

www.festahotels.com

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2019 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2019

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2019, 08.01-15.02.2020, 05.03-09.04.2020 (не се комбинира со попуст за рана резервација, важи за рез. од 01.11.2019)

Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

01.12-20.12.2019

21.12-27.12.2019

28.12-01.01.2020

02.01-13.01.2020

14.01-25.01.2020

26.01-15.02.2020

16.02-04.03.2020

05.03-09.04.2020

Вид на сместување 

Двокреветна соба

2+0

                          25 €

                           39 €

                             74 €

                           45 €

                          40 €

                      47 €

                     38 €

                      30 €

Јуниор сјуит – студио

2+2

                         30 €

                           44 €

                             82 €

                             51 €

                           45 €

                       52 €

                     42 €

                      35 €

Aпартман

2+2

                         34 €

                            51 €

                             96 €

                            61 €

                            53 €

                      62 €

                     50 €

                       41 €

Еднокреветна соба

1+1

                         38 €

                            58€

                           108 €

                            65 €

                            57 €

                      67 €

                     54 €

                      45 €

Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период

Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт со ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс соба, фитнес, паркинг, интернет

Дополнителни услови : 

 Деца до 2.99 год. – бесплатно

 Прво дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – бесплатно

 Второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

 Возрасен на дополнително легло во студио или апартман – 25% попуст

 Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст

 Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€

 Доплата за Божиќна вечера на 25.12.2018 (задолжително) : возрасни – 30€, дете – 15€

 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден