Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Хотел ”Кораб Трница”

Хотел ”Кораб Трница”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://korabtrnica.mk/complex-trnica/

Во срцето на Горна Река, меѓу високите Кораб, Шара и Бистра, кај многуте расфрлени планински рекички и Радика, меѓу зимзелените дрвја и секвојата што гордо Ве пречекува, се наоѓа комплексот „Кораб Трница“. Комплексот е оддалечен 5 (пет) километри од Мавровско Езеро, на патот кон Дебар.

Комплексот им нуди на гостите можност за одмор во два објекта за престој, кои се состојат од апартмани и соби со прекрасен поглед кон падините на Кораб, Шара и Бистра.

Во склоп на комплексот се наоѓа Ресторан Кораб Трница во кој се служат највкусните традиционални специјалитети како качамак со кисело млеко, трничка тава, ѓомлезе, реканска пита...

 

 цена на сместување по соба

 капацитет

 бр. на лица 

 Тип на сместување 

 недела-четврток 

 петок-сабота 

двокреветна соба

1800

2100

2

апартман

2300

2800

4

вип апартман

2800

3500

4

трокреветна соба

2100

2500

3

голем апартман

3500

4200

8

Планинска куќичка

1400

1900

2

Доплати по лице: пoјадoк 200 ден, ручек/вечера 450 ден.

Деца дo 8 год. бесплатно, до 12 год. 50% попуст.

Опис на собите:

- двокреветна соба (од кои 3 се со брачен кревет а 2 се со два кревети)

- трокреветна соба (се состои од 1 брачен и еден единечен кревет

- апартман (Капацитет: 4лица Апартманот се состои од една спална соба со голем кревет за две лица и дневна соба со голем кревет на спуштање за две лица)

- вип апартман (капацитет: 4 лица, ист како обичниот само поголем и со тераса)

- голем апартман за 8 лица кој се состои од две спални соби со по еден голем кревет за две лица, голема дневна соба со софа, терпезарија и 4 единечни кревети.

- Планинска куќичка за две лица

 

Активности:

-oрганизирани тури за јавање коњи за почетници

-бесплатна риболовна опрема и велосипеди

-детско игралиште

-пешачки патека

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: