Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

ШОПИНГ ВО СОЛУН ЕДНОДНЕВНИ ПАТУВАЊА

ШОПИНГ ВО СОЛУН
ЕДНОДНЕВНИ ПАТУВАЊА

Солун е градот кој важи за еден од најубавите во цела Грција, а доказ за тоа е големиот број на прошетки кои ги прават нашите Македонци. Еден од најозборуваните градови во далечната историја кој во 20-тите години од минатиот век е целосно обновен. Голем број на улици, паркови, трговски центри, стари автентични куќи, сето ова прави Солун да е рамо до рамо со најпознатите светски метрополи. Минатото и сегашноста се судираат во градските таверни, ресторани, луксузни барови и клубови. Преполни улици и кафулиња, Солун е секогаш добра идеја, зарем не?

 

Програма

ЕДНОДНЕВНА ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН

ЦЕНА: 1000 денари по лице
Термини: 
- 14.01.2023 (сабота)
- 21.01.2023
 (сабота)
- 28.01.2023 (сабота)

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 

- Автобуски превоз на дадена релација
- Посета на центарот на Солун
- Посета на Cosmos и IKEA
- Туристички придружник на патувањето