Пребарување

Внесете клучни зборови:

МАЈ 2023

24 Мај Халкидики

24 Мај Халкидики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.05.2023(Среда)                          СКОПЈЕ - ХАЛКИДИКИ

Состанок на групата во 05:30час. на паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 06:00ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во избраната дестинација во пладневните часови. Сместување. Ноќевање.
 

25.05.2023-27.05.2023                   ХАЛКИДИКИ

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

 

28.05.2023 (Недела)    ХАЛКИДИКИ  - СКОПЈЕ

Слободно време до поаѓање за Скопје во 14.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ ВО  ПОЛИХРОНО / ХАНИОТИ / ПЕФКОХОРИ

 

  Цена по лице за 4 ноќевања во студио/апп со вклучен превоз:

  • Полихроно- 89/99 евра
  • Ханиоти-       99 евра
  • Пефкохори- 99 евра

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Ø  Превоз со високо - туристички автобус на дадената релација

Ø  4 ноќевања во 1/2, 1/3 и 1/4 студија или 1/4 апартмани/дуплекси во зависност од достапноста

Ø  Организација на аранжманот и пратител на групата

Напомена:

Ø  Цените се дадени по лице со вклучен превоз

Ø  За сопствен превоз се одбива 10евра

Ø   Трето и четврто лице плаќа 50%

Ø  Дете до 12 години плаќа 50%

Ø  Туристичка такса 150 денари по соба/апп за целиот престој

 

Ø  Користење услуга автобуски превоз без аранжман 45 евра за возрасни, за деца до 12 години 35 евра

Ø  Секој патник е должен да си обезбеди патничко осигурување

Ø  Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Ø  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

Ø  Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и целосна доплата 7 дена пред поаѓање.

Ø  Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1евро=62мкд

Ø  Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршување на патувањето.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување:  Т.А. го задржува правото во случај на промена на цената на превозот, хотелот, недоволен број на пријавени патници и слично, да ја измени цената на аранжманот или пак да го откаже во целост аранжманот на 7 дена пред поаѓање. За време на разгледите на градовите наведени во програмата не се предвидени посети на внатрешноста на јавните згради, институции или културни споменици, освен ако тоа не е посебно нагласено во програмата. Организаторт го задржува правото на промена на редоследот на реализација на програмата Организаторот го задржува правото на промена на цените на факултативните излети, во случај на промена на цената на влезниците на локалитетите и музеите. Организаторот на патувањето го задржува правото за промена на програмата за патување во случај на непредвидени објективни причини, како на пр: застој на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитетите предвиден за посета и сл.