Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2022

ALIKI HOTEL 4*, Lefkada

ALIKI HOTEL 4*, Lefkada

ALIKI HOTEL 4* NIKIANA LEFKADA                                www.alikihotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

5

29.04.20-21.05.20

22.05.20-27.06.20

28.06.20-04.09.20

05.09.20-15.10.20

Double Room for Sgl - Garden View

1Ad

65

71

118

65

Double Room - Garden View

2Ad

65

78

118

65

3Ad

85

98

138

85

2Ad+1ch(0-3)

65

78

118

65

2Ad+1ch(4-12.99)

73

90

129

73

Double Superior - Sea View

2Ad

81

94

145

81

Double Room - Side Sea View

2Ad

73

86

131

73

3Ad

93

106

151

93

2Ad+1ch(0-3)

73

86

131

73

2Ad+1ch(4-12.99)

81

97

143

81

Мин. престој

3

5

7

3

Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место

Опис: 1,5 км . од Никиана, паркинг, отворен базен, WI-FI

Соби: балкон, клима, САТ ТВ, фен, фрижидер

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

2020
Cancellation Policy:
If cancelled 21 days prior of arrival: no penalty
If cancelled 21-15 days prior of arrival:
30% cancellations fees
if cancelled 14-7 days prior of arrival: 50% cancellation fees
if cancelled: 7-1 days prior of
arrival: 100% cancellation fees
Non show or early departure: 100% cancellation fees

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: