Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

ALPENLANDHOF 4*

ALPENLANDHOF 4*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Алпенландхоф 3 *, Бад Клајнкирхајм, www.alpenlandhof.at 

Хотелот Алпенландхоф е пријатен апартхотел на само 100 метри од центарот на Бад Клајнкирхајм. Хотелот располага со: помошна зграда (анекс), рецепција, соба за багаж, лоби, кафе, тераса, градина за пиво, градина, WLAN интернет, депо за скијање, лифт, паркинг и гаража (може да се пополни бесплатно), сала за појадок, биро тенис, билјард, игротека за деца. Сите апартмани (30-50м2) располагаат со: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, опремена кујна, купатило, туш, фен за коса, сеф, WLAN интернет. Постојат апартмани со една поврзана дневна соба и спална соба (студио), како и посебна дневна соба и спална соба. Некои апартмани имаат софа кревет или фотелја и балкон. Можно е да се изнајми бањарка и влечки за доплата. Детско креветче е можно во сите типови соби и се смета за дополнително легло. Домашни миленици на барање. Услуга за ноќевање со појадок.

Локација и растојанија:

Центар: Бад Клајнкирхајм на 100м
Јавен затворен базен: Bad Kleinkirchheim 100м                                                                            Продавница: Бад Клајнкирхајм 200м
Шопинг: Бад Клајнкиххајм 500м
Автобуска станица: Бад Клајнкирхајм 100м
Глечер: Mölltaler Gletscher 40 км
Надморска висина: 1100м
Ски лифт: Mabrunnbahn 200м
Ски област / Ски лифт: Maibrunn лифт 200м
Ски / ски надвор: 100м  

285 € по лице, 7 ноќи / 05-12-2020, НОЌЕВАЊЕ СО ДОРУЧЕК, 

ONE BEDROOM APART WITH BALCONY

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

ONE BEDROOM APART WITH BALCONY

14766_S.jpg

APARTMENT 2 BEDS WITH BALCONY

14768_S.jpg