Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Angella Hotel & Residence 4* Копаоник 10% попуст за уплата до 31.10.2020

Angella Hotel & Residence 4* Копаоник
10% попуст за уплата до 31.10.2020

 

 

 

 

 


Angella Hotel & Residence ****
 

10% попуст за уплата до 31.10.2020.

Ценовник е валиден во период: 29.11.2020 - 04.04.2021.

Цените се изразени во евра по лице по ноќевање

Помал број на ноќи од наведениот исклучиво на барање.

Цени изразени во евра по лице по ноќевање – КРАТОК ПРЕСТОЈ

Резервација на барање – исклучиво 5 дена пред термин

Период

Смена

 Мин.  

ноќи 

 Услуга 

1/2, 1/2+1,   1/2+2, 

1/1+1

   1/1  

LUX   APARTMAN 

Краток Престој

(дo 4 ноќи)

1/2,   1/2+1,  1/2+2, 1/1+1

   1/1   

LUX

 APARTMAN 

 29.11 - 06.12. 

-

-

HB

55

82

70

-

-

-

-

03.12 - 06.12.

-

3

HB

55

82

70

-

-

-

-

06.12 - 12.12.

-

3

HB

55

82

70

-

-

-

-

12.12 - 17.12.

Саб/Чет

5

HB

75

110

90

-

-

-

-

17.12 - 20.12.

-

3

HB

55

82

70

-

-

-

-

20.12 - 27.12

-

3

HB

65

100

80

-

-

-

-

27.12 - 30.12.

Нед/Сре

4

HB

90

135

105

-

-

-

-

27.12 - 03.01.

Нед/Нед

7

HB

120

180

135

30.12 - 03.01.

150

195

165

03.01 - 10.01.

Нед/Нед

7

HB

90

135

105

03.01 - 10.01.

100

145

115

10.01 - 17.01.

Нед/Нед

7

HB

80

120

95

10.01 - 17.01.

90

130

105

17.01 - 24.01.

НедНед

7

HB

80

120

95

17.01 - 24.01.

90

130

105

24.01 - 31.01.

Нед/Нед

7

HB

60

90

75

24.01 - 31.01.

70

100

85

31.01 - 07.02.

Нед/Нед

7

HB

90

135

105

31.01 - 07.02.

100

145

115

07.02 - 14.02.

Нед/Нед

7

HB

90

135

105

07.02 - 14.02.

100

145

115

14.02 - 21.02.

Нед/Нед

7

HB

90

135

105

14.02 - 21.02.

100

145

115

21.02 - 28.02.

Нед/Нед

7

HB

90

135

105

21.02 - 28.02.

100

145

115

28.02 - 07.03.

Нед/Нед

7

HB

70

105

85

28.02 - 07.03.

80

115

95

07.03 - 14.03.

Нед/Нед

7

HB

60

90

75

07.03 - 14.03.

70

100

85

14.03 - 21.03.

Нед/Нед

7

HB

60

90

75

14.03 - 21.03.

70

100

85

21.03 - 28.03.

Пакет 7=6

-

HB

60

90

75

21.03 - 28.03.

70

100

85

28.03 - 04.04.

Пакет 7=6

-

HB

60

90

75

28.03 - 04.04.

70

100

85

 

 

Во цената е вклучено:

· Сместување на база Полупансион (Појадок и Вечера – шведска маса)

· Специјалне програм за бебе (грејач за флаша,маса за пресоблекување,кадица,Baby Cot) со претходна резервација

· Неограничено користење на Wellness & Spa центар: џакузи,хаммам,финска сауна,инфраред сауна,фитнес центар kneipp

· Wi-FI

· Хотелско Осигурување

· Користење на Ски Гардеробер

 

Цената не вклучува (задолжително при резервација):

 

Услови за Angella Hotel & Residance****:

· Деца од 0 - 2 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користат заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба

· Дете од 2 - 7 години во присуство на две полноплатежни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба

· Дете од 2 – 12години во присуство на две полноплатежни лица на посебно легло – попуст 50%

· Дете од 2 - 12 години во присуство на едно полноплатежно лице – попуст 50%

· Две Деца 2 - 12 години во пристуство на едно возрасно лице имат 50% попуст во 1/2 или 1/2+1 соба

· Две Деца 2 - 12 години во присуство на две полноплатежни лица – секое дете на посебно легло по 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман

· Трето и Четврто возрасно лице имат попуст од 20% на дополнително легло во 1/2+1, 1/2+2 соба или 1/2+2 aпартман

· Минимален број лица на лица во четворокреветна соба е 3 лица

· Минимален број на лица за LUX APARTMAN е 3 лица

 

Доплата во претподажба или на лице место (опционално):

 

 

Доплата на лице место (опционално):