Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2023

Aparthotel ZONED & SPA – Kopaonik

Aparthotel ZONED & SPA – Kopaonik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aparthotel & Spa Zoned 4*- Копаоник
-10% попуст за уплата до 30.11.2022
Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера од минимум 7 ноќи смена недела / недела (попуст се пресметува за престој од минимум 7 ноќи)
За пократок престој на барање со доплата од +20% на цените!

Термин

Studio

(1/1,1/2+1)

Studio Lux

(1/1,1/2+1)

Apartment

(1/2+2,1/2+3)

Superior Apartment

(1/2+2,1/2+3)

Royal Suite

(1/4+2)

01.12-11.12

40

46

55

61

385

11.12-18.12

43

50

58

64

385

18.12-25.12

*Детска Недела

65

78

82

89

415

25.12-01.01

89

104

117

130

660

01.01-22.01

*Детска Недела

65

78

82

89

495

22.01-29.01

63

74

78

84

460

29.01-05.02

*Детска Недела

65

78

82

99

495

05.02-17.02

75

87

91

102

600

17.02-26.02

56

65

75

83

460

26.02-05.03

56

65

75

83

460

05.03-12.03

52

55

66

73

385

12.03-09.04***

43

49

58

65

330

Термин 12.03-09.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 7 ноќи

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
- Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
- Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
- Фитнес Центар
- Детско Катче
- Baby Cot (со претходна резервација)
- Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
- Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
- Туристичка така 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши на рецепција)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
- Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
- Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
- Трето возрасно лице 30% попуст
- Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
- За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studio Lux)
- Доплата за домашно милениче до 6 kg со доплата 20€ (задолжителна претходна резервација) на барање!

Политика за откажување:
- Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
- Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

 

Рокови за откажување на резервација:

·       до 14 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ

·       10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот

·       5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот

·       3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

 

Ковид политика:

·       Oтказ на резервација дозволен 10 дена пред Chen In без пенали, 10-3 дена пред Chek In можност за промена на термин во склоп на слобнодни места и цени; 3-0 пред Chek In се наплаќа 80% од вредноста на аранжманот;

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* - се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

 

 

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: