Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2023

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

Apartments Kraljevi Cardaci Spa 4*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 01.10.2022
   

Акција
6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

Цена по соба на ден на база НАЕМ

Период

Смена

1/3 Студио

 

1/4 Апартман

 

1/6 Aпартман

Comfort

Lux

Comfort

Lux

Comfort

Lux

27.11-11.12.2022

Нед/Нед

39€

43€

54€

60€

63€

70€

11.12-18.12.2022

5=7*

Нед/Нед

46€

51€

61€

67€

86€

94€

18.12-25.12.2022

Нед/Нед

50€

54€

72€

79€

89€

97€

25.12-05.01.2023

Нед/Чет

84€

91€

111€

120€

128€

140€

25.12-05.01.2023

Помалку од 7 ноќи

106€

115€

138€

149€

155€

169€

05.01-22.01.2023

Чет/Нед

56€

60€

78€

85€

99€

108€

22.01-05.02.2023

Нед/Нед

50€

54€

72€

79€

89€

97€

05.02-12.02.2023

Нед/Нед

56€

60€

78€

85€

99€

108€

12.02-19.02.2023

6+1*

Нед/Нед

72€

79€

95€

103€

111€

121€

19.02-12.03.2023

Нед/Нед

46€

51€

61€

67€

86€

94€

12.03-02.04.2023

5=7*

Нед/Нед

39€

43€

54€

60€

63€

70€

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемуваат +20%

Early Booking
10% попуст за уплата до 01.10.2022
   

Акција
6+1* - За престој 6 ноќи, ГРАТИС 1 ноќевање
5+2* – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Напомена:

Акците се валидни за термини означени со црвена боја во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

Во цената е вклучено:

- Наем на Студио / Апартман
- Чистење и средување на апартманот
- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)

- 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
- Полупансион (појадок и вечера):

·       24,5€ на ден за возрасни

·       16,5€ на ден за деца 2-11,99 години

-Појадок

·       8,6€ на ден за возрасни

·       6€ на ден за деца 2-11,99 години

-Вечера

·       15,5€ на ден за возрасни

·       10,3€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:

-Новогодишна вечера не е задолжителна

-Понуда за новагодина ке биде дополнително објавена

 

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

-Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

Студио (2 и 3 лица)

Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (4 лица)
Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

 

Апартман (6 лица)

Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: