Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Casa Carina 4*, Bansko Early booking -15%

Casa Carina 4*, Bansko
Early booking -15%

 

 

 

 

Капацитет: 54 Dbl, 16 studios, 28 1bedroom, 23 2bedroom
Адреса: Oбласт Грамадето, 2770 Банско, Бугарија
Локација: Gramadeto Straße, 2770 Bansko, Bulgaria
Растојание до ски-лифт 150 m, Година на изградба 2008
Хотелски капацитети:
Број на спратови 5, Лифт 3, Сеф на рецепција (€), Затворен базен 28 ° C,  Wi-Fi (FOC), Rent-a-car, Паркинг 5,12 € p / d), Гаража (4 € p / d),
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови, скара, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми (€), Детско игралиште, Вабиситер (на барање, €) (10 € p / h), Детско креветче (2.55 € п / д), Детска соба
Спорт:
Ски и сноуборд депо, школа за аикидо, тенис на маса
Грижа за телото:
Wellness центар, Фитнес, Сауна, Парна бања, Солариум, Масажа
Билјард (€), игра машини (€)
Карактеристики:
Домашни миленици дозволено (5 kg максимум, 5.12 € p / d), дневна служба за мијалник, промена на постелнина (неделно) 2, промена на крпи (неделно) 2, козметички сет во бања, облекување наметки / влечки (€) Чистење, перење (€), изнајмување на железо (O / R), соби со средна врата


CASA KARINA 4* – Банско
www.bansko-casakarina.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 25% попуст за резервација и уплата до 15.10.2020 | 20% попуст за резервација и уплата до 15.11.2020 
15% попуст за резервација и уплата до 01.12.2020 
БОНУСИ : 7=6 (не важи за период 27.12-03.01.2020, попустите не се комбинираат)
Цени по лице за 1 ноќевање 01.12-21.12.2020 22.12-26.12.2020 27.12-03.01.2021 04.01-28.02.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 01.03-31.03.2021
 Двокреветна соба   2+2                            37 €                             39 €                           60 €                           45 €
 Студио   2+1                            39 €                             41 €                           63 €                           47 €
 Студио делукс    2+2                            46 €                             48 €                           69 €                           53 €
 Едноспален апартман   2+2                            48 €                             51 €                           69 €                           53 €
 Двоспален апартман    4+2                            48 €                             51 €                           69 €                           53 €
 Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет. 
 Дополнителни услови :  
 ▪ Дете до 3.99 год. – бесплатно 
 ▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло                            22 €                             24 €                           37 €                           28 €
 ▪ Дете од 4-11.99 год. на редовно легло                            24 €                             26 €                           39 €                           30 €
 ▪ Возрасен на дополнително легло                             31 €                             33 €                           49 €                           38 €
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете – 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 


Опис на собите : 

Apartment 1 bedroom – 55 m2
Брачен кревет или две единечни кревета, Кревет на пуштање,  Поглед кон планината, Греење, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет , Када или Туш, Електричен коктел, Тостер, Електрична рингла, Рерна, Аспиратор, Микробранова печка, Фрижидер.

Apartment 2 bedroom – 70 m2
Брачен кревет или две единечни кревета , Кревет на пуштање, Поглед кон планина, Греење, Балкон, Телевизија, ТВ, Телефон, Интернет, Када или Туш, Електричен коктел, Тостер, Електрична рингла, Рерна, Аспиратор, Микробранова печка, Фрижидер.

Double room – 28 m2
Брачен кревет или две единечни кревета , Кревет на пуштање, Балкон , ТВ , Интернет, Мини бар, Туш, Фен, Работна биро.

Studio 40- m2
Брачен кревет или два единечни кревета, Поглед кон ски-патека, Поглед планина, Греење, Балкон, ТВ , Телефон, Интернет, Када или Туш, Електричен коктел, Тостер, Електрична рингла, Рерна, Аспиратор, Микробранова печка, Фрижидер.