Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

CLUB A *** Копаоник HB од 47 € ЦЕНОВНИК 2020/2021

CLUB A ***
Копаоник
HB од 47 €
ЦЕНОВНИК 2020/2021

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

Club%20A%20kopaonik.png

Цената вклучува:
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера) 

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
- Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат 
- Осигурување  за возрасни изнесува  (0,2€) по лице за ноќевање, за деца над 4 год. изнесува  (0,2€) по лице за ноќевање. Деца до 4 год. не плаќаат .

* Дневна карта за користење на СПА (базен и сауна) – 25€ по лице

Услови за деца:
- Деца од 0-4 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО 
- Деца од 4-7 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 50%
- Деца од 4-12 год  во придружба на еден или двајца возрасни на посебен кревет – 70%


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.