Пребарување

Внесете клучни зборови:

Крстарења

COSTA VENEZIA 5* 8 ДЕНА -ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА

COSTA VENEZIA 5*
8 ДЕНА -ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА

8 дена -Турција и Грција 

Крстарење со COSTA VENEZIA 5*

Термин: Мај-Сеп.2022

Маршута на крстарење: Истанбул, Истанбул, Кушадаси (Ефес), Кушадаси (Ефес), Крит (Хераклион), Родос (Грција), На отворено море, Истанбул

Промоцијата е валидна за резервација до 24.03.2022

* Цените вклучуваат пристанишни такси и веќе  се пресметани попусти, доколку има промоција.

Дата

Тип на понуда

Внатрешна кабина

Надворешна кабина

Кабина со балкон

Апартман

22.05.2022

MyCruise на COSTA

€ 484 € 449

€ 669 € 619

€ 829 € 779

 

All-Inclusive

€ 784 € 749

€ 949 € 899

€ 1099 € 1049

 

05.06.2022

MyCruise на COSTA

€ 564 € 499

€ 779 € 719

€ 939 € 869

 

All-Inclusive

€ 764 € 699

€ 979 € 919

€ 1139 € 1069

 

19.06.2022

MyCruise на COSTA

€ 679 € 629

€ 859 € 799

€ 1019 € 949

 

All-Inclusive

€ 879 € 829

€ 1059 € 999

€ 1219 € 1149

 

03.07.2022

MyCruise на COSTA

€ 719 € 669

€ 884 € 839

€ 1044 € 989

 

All-Inclusive

€ 919 € 869

€ 1084 € 1039

€ 1244 € 1189

 

17.07.2022

MyCruise на COSTA

€ 859 € 799

€ 1014 € 949

€ 1159 € 1069

 

All-Inclusive

€ 1059 € 999

€ 1214 € 1149

€ 1359 € 1269

 

31.07.2022

MyCruise на COSTA

€ 909 € 849

€ 1074 € 999

€ 1224 € 1129

 

All-Inclusive

€ 1109 € 1049

€ 1274 € 1199

€ 1424 € 1329

 

14.08.2022

MyCruise на COSTA

€ 1009 € 949

€ 1174 € 1099

€ 1334 € 1249

 

All-Inclusive

€ 1209 € 1149

€ 1374 € 1299

€ 1534 € 1449

€ 2469

11.09.2022

MyCruise на COSTA

€ 759 € 719

€ 904 € 849

€ 1054 € 979

 

All-Inclusive

€ 959 € 919

€ 1104 € 1049

€ 1254 € 1179

 

25.09.2022

MyCruise на COSTA

€ 699 € 649

€ 824 € 759

€ 929 € 839

 

All-Inclusive

€ 899 € 849

€ 1024 € 959

€ 1129 € 1039

 

 

*Цените на крстарењето се директно поврзани со достапноста и системите на компаниите за крстарење. Затоа, цените наведени овде не се загарантирани, сè додека не бидат проверени и потврдени од нашиот тим.

 

***Деца до 18 години во кабина со двајца возрасни, плаќаат само пристанишни такси од 150€!

 

 

ТЕХНИЧКА ИНФОРМАЦИЈА

 

Број на патници: 5260

Година на пуштање во пловидба: 2019 година

Ширина: 37

Брзина: 23

Број на екипаж: 1.278

Тонажа: 132.500

Должина: 321

 

 

Ден

Пристаниште

Пристигнување

Поаѓање

1

Istanbul (Turkey)

2

Istanbul (Turkey)

18:00

3

Kusadasi (Turkey)

18:00

4

Kusadasi (Turkey)

18:00

5

Rhodes (Greece)

08:00

20:00

6

Heraklion/Creta (Greece)

08:00

20:00

7

Cruising

8

Istanbul (Turkey)

08:00

 

Задолжителна доплата на бродот:

 

Бакшиж за бродскиот екипаж се обавезни и се наплакаат по :     

Во арнажманот е вклучено:

• крстарење според програмата

• сместување во избраната кабина за време на крстарењето на бродот (бања / WC, клима, сеф, фен, ТВ)

• продолжен полн пансион на бродот (вечера, полноќен појадок, појадок, ручек, ужина)

• Гала вечера со капитенски тост

• Целодневна анимација

• забавна вечерна програма во салони и барови со жива музика

• користење на простор и опрема на бродот (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки, сауна, крпи, …)

• театарски претстави

• билети за казино, ноќен клуб, …

• спортски активности (аеробик, истегнување, танцување на телото и слични активности со помош на инструктори во салата, …)

• дневни активности (игри, лов на изгубено богатство, квизови, турнири, караоке, курсеви за танцување, тематски забави итн.)

Пакет пијалок „BRINDIAMO“ вклучен за кабини со Comfort AI (за сите патници во кабината)

Во аранжманот не е вклучено:

 

Потребни документи и правила:

 

Услови за резервација и начин на плаќање :

 

Рокови за отказ на аранжманот и пенали:

Пенали  во случај на откажување од страна на клиентот – според стандардните услови на компанијата за крстарење:

Казни во случај на откажување од клиент – според стандардните услови на компанијата за крстарење:

Услови за откажување за тарифата LAST MINUTE:

По резервацијата – 100% од вредноста на крстарењето;

Услови за поништување на ОСНОВНА тарифа:

Со 45 или повеќе дена до поаѓањето – 25% од вредноста на крстарењето;

Помеѓу 44 и 30 дена пред поаѓање – 50% од вредноста на крстарењето;

Помеѓу 29 и 15 дена пред поаѓање – 75% од вредноста на крстарењето;

14 или помалку дена пред поаѓање – 100% од вредноста на крстарењето;

Услови за откажување за тарифата COMFORT / DELUXE:

Со 45 или повеќе дена до поаѓање – 50 евра по лице;

Помеѓу 44 и 30 дена пред поаѓање – 25% од вредноста на крстарењето;

Помеѓу 29 и 15 дена пред поаѓањето – 50% од вредноста на крстарењето;

Помеѓу 14 и 6 дена пред поаѓање – 75% од вредноста на крстарењето;

5 или помалку дена пред поаѓањето – се одзема 100% од износот платен за крстарењето;

 

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

 

Напомена:

Минимален број на патници на база на која е калкулирана цената на аранжманот, изнесува 2 возрасни 

 

Забелешки:

 

За оваа патување важат општите услови на патување на СКТМ

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: