Пребарување

Внесете клучни зборови:

Боровец - Зима 2020/2021

Early Booking Discount понуда Yanakiev 4*, Borovets

Early Booking Discount понуда 
Yanakiev 4*, Borovets

YANAKIEV 4* BOROVETS                         www.hotel-yanakiev.com

BED & BREAKFAST / EUR

01.12.2020-
18.12.2020

19.12.2020-
25.12.2020

26.12.2020-
01.01.2021

02.01.2021-
08.01.2021

09.01.2021-
12.02.2021

13.02.2021-
19.02.2021

20.02.2021-
31.03.2021

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ВО ЕВРА

DOUBLE STANDARD

DOUBLE ROOM

118

156

220

187

156

187

118

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

159

210

297

252

210

252

159

SINGLE ROOM

98

128

179

152

128

152

98

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

99

129

180

153

129

153

99

SGL 1+1 CHD (6-12,99)

99

129

180

153

129

153

99

DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99)

119

166

221

188

157

188

119

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

119

166

221

188

157

188

119

DBL 2+1 CHD (6-12,99)

119

166

221

188

157

188

119

DBL 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)

120

167

222

189

158

189

120

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT

183

200

295

239

200

239

183

APARTMENT+EXTRA BED

191

208

303

247

208

247

191

APARTMENT+EXTRA BED [2. ADL]

199

216

311

254

216

254

199

APP 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

188

205

300

243

205

243

188

APP 2+1 CHD (0-5,99)

184

201

296

240

201

240

184

APP 2+1 CHD (6-12,99)

188

205

300

243

204

243

188

APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)

189

206

301

245

206

244

189

APP 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

192

209

304

248

209

248

192

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН ВО ЕВРА

DOUBLE STANDARD 

DOUBLE ROOM

131

169

233

200

169

200

131

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

177

228

315

270

228

270

177

SINGLE ROOM

105

136

185

159

134

159

105

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

106

137

186

160

135

160

106

SGL 1+1 CHD (6-12,99)

106

137

186

160

135

160

106

DBL 1+2 CHD (2-12,99) (2-12,99)

132

170

234

201

170

201

132

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

132

170

234

201

170

201

132

DBL 2+1 CHD (6-12,99)

152

190

254

221

190

221

152

1 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT

197

213

309

252

213

252

197

APARTMENT+EXTRA BED

218

234

330

273

235

273

218

APARTMENT+EXTRA BED [2. ADL]

239

255

351

294

255

294

239

APP 1+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

208

224

320

263

225

263

208

APP 2+1 CHD (0-5,99)

198

214

310

253

215

253

198

APP 2+1 CHD (6-12,99)

208

225

320

263

224

263

208

APP 2+2 CHD (0-5,99) (6-12,99)

209

225

321

264

225

264

209

APP 2+2 CHD (6-12,99) (6-12,99)

219

235

331

274

235

274

219

Доплата за поглед на стаза за лице на ден

5

5

5

5

5

5

5

Минимум престој

4

4

4

4

4

4

4

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 3 дена

ноќевање

Под 7 дена

ноќевање

Под 28 дена

3 ноќевања

Под 14 дена

ноќевања

Под 7 дена

ноќевање

Под 14 дена

2ноќевања

Под 7 дена

ноќевање

Соби: мини бар,балкон,телефон,САТ ТВ

Опис: конференциска сала, бизнис центар,затворен базен, ноќен клуб,лоби бар,ресторан,фитнес сала,сауна,масажа,ски гардероба,сеф

Попусти и доплати:Доплата за Новогодишна вечера 90 Еур за возрасни и 50 Еур за деца

Локација: 50 метри од ски лифтовите

Цената вклучува: користење на затворен базен,паркинг,детска градина,интернет( сауна , парна бања и лакониум од 15.00 до 19.00 часот )

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.10.2020 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% ДО 15.10.2020 )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.11.2020 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% ДО 15.11.2020 )

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: