Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Elisabethpark Hotel 4* БЕСПЛАТНО СМЕСТУВА ЗА ДВЕ ДЕЦА Фамилијарен хотел

Elisabethpark Hotel 4*
БЕСПЛАТНО СМЕСТУВА ЗА ДВЕ ДЕЦА
Фамилијарен хотел

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Елизабет парк 4 *, Бад Гаштајн, www.elisabethpark.at

Овој традиционален хотел се наоѓа во многу историскиот центар. Хотелот располага со: рецепција, панорамски ресторан со поглед на Гастејнер Бергвелт, бар, кафе, лоби, WLAN интернет, ски депо, гаража (со доплата), тераса, 9 простории за семинари, билјард, базен, парна бања, финска сауна, релакс соба , игротека за деца. Сите соби (-30 20-30м²) имаат: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, WLAN интернет, сеф, мини бар (доплата), бања со туш, фен за коса, а некои соби имаат тераса. Душеци и папучи за бања (изнајмување со депозит). Детско креветче е можно во сите типови простории со дополнителен трошок. Домашни миленици на барање со доплата (без храна). Пристигнувања од 15.00 часот, поаѓања до 11.00 часот. Услуга со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојанија:
Центар: 0м
Јавен базен: Топлинска бања Бад Гаштајн 1 км
Продавници: Бад Гаштајн 20м
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: Бад Гаштајн 2 км
Крос-кантри скијање: Ангерталско коло 3 км
Ски автобус: 0м
Ски / ски надвор: Не.

587 € по лице, 7 ноќи / 19-12-2020, полупансион, стандардна соба.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.