Пребарување

Внесете клучни зборови:

ПРОМОТИВНИ ПОНУДИ

Four Points by Sheraton 4* - Нова Година во Катанија

Four Points by Sheraton 4* - Нова Година во Катанија

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Four Points by Sheraton 4* - Нова Година во Катанија
Дочекајте ја новата година во прекрасниот град Катанија! Одбрани хотели, прекрасни погледи и ТОП цени!
ДЕН-1 / 29.12.2022
Собирање на аеродромот во Софија за лет до Катанија. Пристигнување во Катанија. Трансфер до хотел.
Разглед на Катанија вклучена во цената: пешачка обиколка на Катанија - катедрала; Фонтаната со слонот, симбол на градот; рибниот пазар; Улица „Етна“, главната трговска улица. Ноќевање.


ДЕН-2 / 30.12.2022
Појадок. Слободно време. На барање и за доплата:Целодневна екскурзија до Плармо и Монреале. Слободно време.
Ноќевање.

ДЕН-3 / 31.12.2022
Појадок. Слободно време. Изборно и во вистинско време:
Целодневна екскурзија до Етна и Таормина. Искачување до 1987 m надморска височина за посета на кратерите „Силвестри“. Поаѓање за Таормина и истражување на историскиот центар.
Добредојдовте Нова 2023 година!
Ноќевање.
ДЕН-4 / 01.01.2023 СРЕЌНА НОВА ГОДИНА
Појадок. Слободно време. На барање и за доплата:Целодневна екскурзија до Сиракуза и Ното. Слободно време.
Ноќевање.
 
ДЕН-5 / 02.01.2023
Појадок. Проверете го хотелот. На барање и за доплата: Полудневна екскурзија до Acireale - прошетка во прекрасниот барокен центар на Acireale и видете ја базиликата Свети Себастијан, црквата Свети Доминик, историскиот куклен театар.
Слободно време. Трансфер до аеродром. Лет за Софија.
Распоред на летови (предмет на повторна потврда):

Авиокомпанија: European Air Charter
Софија - Катанија: Поаѓање во 08:30 / Слетување во 09:30
Катанија - Софија: полетува во 16:15 / слетува во 19:00 часот

*Авиокомпаниите го задржуваат правото да прават промени во распоредот на летови.
Вклучен е пакет МАКСИМАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА ПАТУВАЊЕТО:
Резервација БЕЗ ФИНАНСИСКИ РИЗИК - депозит при резервација 30% и доплата 21 ден пред поаѓање;
ГАРАНТИРАНО враќање на уплатените суми во случај на откажана програма од страна на тур-операторот или воведен карантин при преминување на границите во период до 14 дена;
PCR тестови за само 50 лева по лабораторија Рамус за програмите за авиони и автобуси (кога има задолжително барање за негативен тест за извршување на патувањето);
ВКЛУЧЕНО Патничко медицинско осигурување од Евроинс, со покритие од 10.000 евра, вклучително и за ризик од инфекција со СОВИД-19; 
БОНУС без аналог - во случај на откривање на КОВИД-19 при патување - БЕЗ ТРОШОЦИ за лекување, престој во карантин и враќање во Бугарија. (Ова покритие вообичаено не е вклучено во медицинското осигурување);
Неспоредлив БОНУС – Осигурување за откажување патување (вклучено во секој пакет).
Услови за резервација:
Уплатете 30% во рок од 24 часа од резервацијата
Доплата 21 ден пред поаѓање
Издавање патни исправи 7 дена пред летот.

 

Откажувања:
До 24 часа по резервацијата без такса за откажување
До 30 дена пред поаѓање, отказ од 50 лева
До 21 ден пред поаѓање 30% од вредноста како отказ
Под 21 ден 100% како такса за откажување.
ВАЖНО:
Минимален број на туристи: 30;
Период на известување во случај на неизбран минимум – 21 ден;
Патувањето не е погодно за лица со намалена подвижност;
Бугарските државјани кои патуваат во Италија мора да имаат валиден пасош или лична карта
Туроператорот го задржува правото да направи промени во програмата;
Авиокомпанијата го задржува правото да направи промени во програмата.
Табели за цени
Стандардна соба - Цените се во ЕУР на база BB
Дата
29.12.2022
Лице во двокреветна соба
Двајца возрасни во двокреветна соба
Тројца возрасни во двокреветна соба
Двајца возрасни со дете 0-1,99
Двајца возрасни со дете 2-11.99
590ЕУР 1174ЕУР.

1765 ЕУР

1175ЕУР 1705ЕУР

Лице во еднокреветна соба - Цените се во ЕУР на база BB

Дата
29.12.2022
Лице во еднокреветна соба
745ЕУР

Во цената е вклучено:
Авионски билет до/од Катанија со директен европски чартер лет;
Чекиран багаж 20 кг и рачен багаж 5 кг;
Аеродромски такси;
4 ноќевања со појадок во Four Points By Sheraton 4*;
Разгледување на Катанија;
Трансфер аеродром - хотел - аеродром;
ПАКЕТ ЗА МАКСИМАЛНА БЕЗБЕДНОСТ;
Медицинско осигурување со покритие од 10.000 евра со покритие од КОВИД – 19;
Осигурување за откажување патување со покриеност COVID - 19;
Претставник на тур-оператор кој зборува бугарски за целиот престој.

 

Во цената не е вклучено:
Полудневна екскурзија до Acireale - 46еур возрасен / 23еур дете до 11,99 години;
Екскурзија до Етна и Таормина со туристички водич на бугарски јазик - 72 еур возрасен / 36 лева дете до 11,99 години;
Екскурзија во Сиракуза и Ното со туристички водич на бугарски јазик - 72 еур за возрасни / 36 лева за дете до 11,99 години;
Екскурзија во Палермо и Монтреал со туристички водич на бугарски јазик - 82 еур возрасен / 41 лева дете до 11,99 години;
Пакет од 4 вечери (без пијалоци) за гостите на хотелот Four Points by Sheraton 4* - 90 еур по лице;
Пакет од 4 вечери со вклучени пијалоци (1/2 вода и 1/3 вино) за гостите на хотелот 
Four Points by Sheraton 4* - 103 еур по лице;
*Вечера за 31.12 ќе се користи како ручек.
Лични трошоци;
Данок за гориво и штетни емисии - утврден 21 ден пред летот;
Градска такса – 2,50 евра по лице по ноќевање, која се плаќа на рецепција од секој клиент.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: