Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

GORSKI HOTEL & SPA **** Копаоник HB oд 87 € EARLY BOOKING! ЗИМА 2020/2021

GORSKI HOTEL & SPA ****
Копаоник
HB oд 87 €
EARLY BOOKING!
ЗИМА 2020/2021

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.

Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката …

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…

Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување …

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени … Прашањето е само … од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање – Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време!
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.

Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Gorski%20Wellness%20paketi%20esen%202020.png

Gorski%20Wellness%20paketi%20esen%202020.png

Во цената е вклучено:
2 ноќевања со појадок и вечера во избраниот тип на соба
Специјални антиоксидант спа масажи:
- масажа на тело во траење од 20 минути
- масажа на лице во траење од 10 минути
Доцно одјавување од хотел 
- 20% попуст на наредно ноќевање
- Неограничено користење на СПА центар

Услови:
-  дете 0-2 год. - БЕСПАЛТНО
-  дете 2-12 год. во супериор/делукс соба  - во придружба на едно возрасно лице доплата за едно дете е 36 € од ноќ
-  дете 2-12 год. во супериор /делукс соба - во придружба на две возрасни лица доплата од  36 € од ноќ
- АПАРТМАНИ - Бесплатно сместување за 2 деца до 12 год.

Во цената не е вклучено:
Такса за престој 1,1 € за возрасен /0,5€ за деца од 7-15 год., деца до 7 год. - БЕСПЛАТНО

ЦЕНОВНИК ЗА ПЕРИОД 01.12.2020-05.04.2021
-15% ПОПУСТ ЗА EARLY BOOKING

Gorski%20Hotel%20ZIMa%202021.png

Цените се изразени во ЕУР по лице од ноќ за superior, de luxe и family соба.
Цените се изразени во ЕУР по апартман од ноќ за One bedroom Suite и Two bedroom suite вклучувајќи услуга HB за две лица. За секое дополнително лице за HB се доплатува по 12 € за возрасен и 6 € за деца од ноќ.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
 

Во цената е вклучено:
- сместување на база полупансион (појадок и вечера)
- неограничено користење на Spa & Wellness центар: затворени базени и џакузи, соблекувална (бањарка, папучи и крпа), релакс зона- тепидариум, топли клупи, сауна свет, парна бања, солена -ладна соба, ладна фонтана, базен со топла вода на отворено и фитнес центар.
- WI FI


Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
- Такса за престој (задолжително се наплатува на рецепција) 120 rsd по лице од ноќ за возрасни и 60 rsd и за деца 7-15 год.(деца до 7 год. Бесплатно)
- паркинг


Услови за Gorski Hotel & Spa****:
- дете 0-2 - БЕСПЛАТНО
- дете 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за едно дете 36 еур од ноќ.
- деца 2-12 год. во супериор еднокреветна соба во придружба на едно возрасно лице, доплата за прво дете 36 еур , второ дете 16 еур од ноќ
- дете 2-12 год. во супериор/ делукс соба во придружба на двајца возрасни едно дете плаќа 36 еур од ноќ
- во фамилијарна соба: во придружба на двајца возрасни, прво дете плаќа 36 еур, второ дете плаќа 6 еур од ноќ; Во придружба на три возрасни  едно дете 2-12 год. доплата 6 еур од ноќ.
- Трето возрасно во супериор/делукс /фамилијарна соба доплата од 42 еур од ноќ 


Доплата не лице место:
- Третмани за тело, третмани на лице, маникир, педикир, ВИП спа, термални кревети
- Јавен паркинг, јавна гаража
- СКИ школа и борд
- Baby Cot - ГРАТИС

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.