Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

GRAND HOTEL & SPA*, Kopaonik

GRAND HOTEL & SPA*, Kopaonik

Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година. 
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање...
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI

НАПОМЕНА:
* Попустот се пресметува само на цената на сместувањето. За услуга полупансион (11,5 € по лице/дневно) не се преметува попустот за рана резервација
* Бројот на соби кои се продаваат по услови за рана резервација е ограничен.
* Доколку се откаже резервацијата направена по овие услови или се промени терминот во периодот кога е направена резервацијата до 15 дена пред почеток на аранжманот, пеналите изнесуваат 50% од вкупната цена на аранжманот. За отказ на аранжманот во период помалку од 15 дена пред поаѓање. 

* Можност за 3то и 4то лице на помошно легло во супериор и супериор + соби имаат -20% попуст.

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)     
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


 Цената на хотелското сместување вклучува:
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера - шведска маса)
- Специјална Божиќна вечера (25.12.2019 и 07.01.2020)
- Неограничено користење содржи Spa & Welness центар на 1.800 m2; затворен базен со димензии 18x9м, соблекувална (ормар, баде мантил, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет - инфраред сауна, финска сауна, руска бања, кенип, базен и џакузи со топла вода на отворено, неограничено користење на фитнес центар.
- Wi - FI
- Користење на ски остава


Цената на апартманското сместување дополнително вклучува:
- Пријавување во соба, сет за добредојде (овошје, шише вода, вино), коктел за добредојде, сладок поклон за добредојде, плазма шејк за најмладите, гранд сет за добро утро (кафе, дневни новини, магазини, сок од свежо овошје), луксузен Bogner сет козметика, детски сет козметика, можност за гранд појадок во соба, можност за масажа во соба, опрема за бебе на упит (пулт за пресоблекување, када, греач за шишенца, кетлер), експресно одјавување, колач и поклон за заминување.


Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Попусти и доплати за GRAND HOTEL & SPA****:
- Дете 0-2год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет - БЕСПЛАТНО во 1/2  стандард и супериор соба
- Дете 2-7год. во придружба на двајца возрасни, ако користи заеднички кревет - 50% во 1/2 стандард и супериор соба
- Дете 2-12год. доколку користи посебен кревет -30% (со минимум 1 возрасно лице). 
- Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 50% во 1/3 стандардна соба, 1/3 family соба и 1/3 супериор соба
- Две деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 30% во 1/4 family соба, 1/4 супериор соба
- Три деца 2-12год. во придружба на двајца возрасни, секое дете - 30% во 1/5 family соба
- Трето возрасно лице - 20% во 1/3 соба стандардна, 1/3 супериор, 1/4 супериор соба
- Доколку две лица користат 1/3 family соба и 1/3 супериор соба, доплаќаат 20% по лице од цената за 1/3 family соба или 1/2 супериор соба
Намалување на цената за промена на услуга – ноќевање со појадок 6€. 


Доплата на лице место (по потреба):
- Посебен програм за деца на возраст од 3 до 12 години - дневен програм со анимација со професионална грижа за деца во детски клуб - 6 денови во тек на смена од 10:00 - 16:00 часот (освен на ден на пријаување и одјавување од хотелот) - доплата 10 € дневно/ по дете.
- Јога, пилатес, аеробик, персонален тренинг, фитнес тренинг.
- Јавен паркинг, јавна гаража.

Доплата при резервација или на лице место:
- Ски школа и сноуборд - 6, 5, 3 или 2 дена
- Baby cot 5 € по ноќевање
- Дочек на Нова Година во хотел Гранд ****

- Цена во предпродажба за резервации до 01.12.2019 - Свечена вечера на 31.12.2019 со музички програм со популарни естрадни звезди. VIP зона 180 €  I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст -50%
-Цени за резервација на рецепција од 01.12.2019 Cene na recepciji za rezervacije od 01.12.2019 - Свечена вечера на 31.12.2019 со музички програм со популарни естрадни звезди. VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год. попуст 50% 


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.