Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

Grand Hotel & Spa 4*- Kopaonik

Grand Hotel & Spa 4*- Kopaonik

 

https://www.mkresort.com/grand/specijalne-ponude/

hotel_grand_7hotel_grand_8hotel_grand_6

ОПИС:

Grand Hotel & Spa има совршена локација, близу до ски патеките и ски-лифтовите, со прекрасен поглед на пошумените падини на Копаоник. Врвна удобност и удобност во 201 луксузни соби и апартмани, надополнети со бројни простории за одмор и уживање во текот на целата година. Славниот хотел Гранд е гордост на српската хотелска индустрија скоро три децении. За љубителите на супериорна спа-атмосфера, постои Grand Oasis Spa & Wellness Center на 1800м2, што е вистински рај за душата и кој со својот надворешен и затворен базен, светот на сауната и ексклузивните спа-третмани е идеално место за целосна релаксација.

 

ЦЕНОВНИК:

GRAND HOTEL & SPA
Ценовникот важи за период од 02.12.2021-17.04.2022

Цените се  изразени во € по собапо ноќ
Помал број ноќевања исклучиво на барање

ПЕРИОД МИН.НОЌИ УСЛУГА ТИП НА СОБА
Standard Superior Deluxe Family
2 pax 2 pax 2 pax 2 pax
02.12 – 12.12. 3 HB 179€ 209€ 249€ 289€
12.12 – 17.12 5 HB 209€ 239€ 279€ 319€
17.12 – 24.12. 3 HB 179€ 209€ 249€ 289€
24.12 – 30.12. 6 HB 229€ 259€ 299€ 339€
30.12 – 03.01. 4 HB 389€ 419€ 459€ 509€
30.12 – 09.01. 7 HB 340€ 370€ 409€ 450€
09.01 – 23.01. 7 HB 279€ 309€ 349€ 389€
23.01 – 30.01. 7 HB 239€ 269€ 309€ 349€
30.01 – 13.02. 4 HB 239€ 269€ 309€ 349€
13.02 – 20.02. 7 HB 259€ 289€ 339€ 379€
20.02 – 27.02. 4 HB 219€ 249€ 289€ 329€
27.02 – 06.03. 4 HB 199€ 229€ 269€ 309€
06.03 – 13.03. 4 HB 219€ 249€ 289€ 329€
13.03 – 20.03. 4 HB 179€ 209€ 249€ 289€
20.03 – 17.04. 1 HB 179€ 209€ 249€ 289€

Услови за резервација


ГРАНД АПАРТМАНИ

 

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останатиот период минимум 3 ноќи

 
ПЕРИОД Тип на апартман FAMILY SUITE JUNIOR SUITE EXECUTIVE APARTMENT PRESIDENTAL APARTMENT  
Број на апартмани 111, 113, 327, 328, 451, 452, 440, 540, 616, 437 036, 051, 067, 110, 112, 114, 553 052, 115, 220, 223 224
Услугаброј на особи 1-3 1-4 1-5 1-5  
02.12 – 24.12. HB 409€ 539€ 1200 1600  
24.12 – 23.01. HB 749€ 979€  
23.01 – 30.01. HB 509€ 609€  
30.01 – 13.02. HB 559€ 689€  
13.02 – 20.02. HB 609€ 739€  
20.02 – 17.04. HB 459€ 559€  

Цените вклучуваат

Цените не вклучуваат (плаќање со резервација)


Доплата за деца додатен лежај:


Доплата на рецепција


 Напомена : Ве молиме почитувајте ги препорачаните мерки против COVID-19 за Ваша и наша заштита, следете ги препораките и редовно информирајте се од надлежните институции за најновите вести и насоки.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: