Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

GRAND HOTEL & SPA 4, Koпаоник HB од 73 €

GRAND HOTEL & SPA 4, Koпаоник
HB од 73 €

Локација: во самиот центар на Копаоник, во непосредна близина на ски-патеките, со панорамски поглед на падините на Копаоник, реновиран 2009 година. 
Капацитет: 113 стандардни, 15 супериор, 25 фамилијарни соби и 12 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, forest - аперитив бар со камин, Havana бар со кубанска музика, пул бар, ресторан и пицерија, слаткарница Garden, банка, продавници, играчница, Салон за убавина, педикир и маникир, “Grand Oaza” SPA & Wellness центар на 1800 m2, фитнес центар, безжичен интернет, ски сервис, лекар, паркинг, конференциска сала, спортски терени: кошарка, одбојка, ракомер, пинг-понг, билијард сала, куглање...
Опременост на собите: бања, мини бар, телефон, сателитска TV/DVD WIFI

Напомени:
- Помал број на ноќевања од наведениот, на упит.
- Достапна услуга ноќевање со појадок, за сите наведени термини, се намалува 10 € по лице од од ноќ.
- Попустот се пресметува на ноќевањето со појадок.

Напомени:
- Помал број на ноќевања од наведениот, на упит.
- Достапна услуга ноќевање со појадок, за сите наведени термини, се намалува 10 € по лице од од ноќ.
- Минимум лица за резервација во  family и deluxe соба: 3 лица
- Максимален капацитет во family соба:  6 лица, максимален капацитет во deluxe соба се 4 лица
- Попустот се пресметува на ноќевањето со појадок.

 

Напомени:
- Минимум 5 ноќи во период 27.12.2020 - 03.01.2021, 31.01.2021-14.02.2021, во другиот период минимум 3 ноќи


Општи услови за сите типови на соби

Во цената е вклучено:
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера)
- Специјална Божиќна вечера (25.12.2020, 07.01.2021.)
- Неограничено користење на Spa & Wellness центарот на 1.800m2: внатрешен базен, релакс зона, Сауна свет – инфраред, финска, руска, хамам, kneipp, базен и џакузи со топла вода на отворено ,неограничено користење на фитнес центар.
- Wi-Fi
- Посебен програм за деца од 3 до 12 год.. -  дневен програм со анимација во детски клуб

Во цената не е вклучено (задолжително се наплатува на рецепција):
- Такса за престој - 120.00 динари по лице од ноќ за возрани; 50.00 динари по лице за деца 7 -15 год; деца од 0 – 7 год.- бесплатно.


Доплата за деца:
- Дете 0-2 год. - БЕСПЛАТНО 
- Дете  2 - 7 на заедничко легло доплата од 49 € од ноќ
- Дете  2 - 12 на посебно легло доплата од 69 € од ноќ
- Доплата за дополнително легло во superior+, family и deluxe соби е 69 € од ноќ


Доплата на лице место:
Јога, пилатес, аеробик, персонален тренинг, фитнес тренинг, паркинг


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.