Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

GRAND HOTEL BANSKO 4*,Банско

GRAND HOTEL BANSKO 4*,Банско

GRAND HOTEL - 4*


 

Редовен Ценовник | Лето / Есен 2018

GRAND HOTEL 4* - BANSKO
www.grandhotelbansko.bg

Период

01.04.2018 - 
06.07.2018

07.07.2018 -
10.09.2018

11.09.2018 - 
30.11.2018

Максимум сместување

ALL INCLUSIVE

DBL Standard Room - Цена по лице

2+1

29.0 €

33.0 €

29.0 €

2

DBL DELUXE - цена по лице 

2+1

29.0 €

33.0 €

29.0 €

2+1

Single Room

1+1

45.0 €

55.0 €

45.0 €

1

Apartment 1 Bedroom 

2+2

Минимум 3 лица плаќат основна цена 3 х 100%

2+2

Apartment 2 Bedroom

4+2

Минимум 4 лица плаќат основна цена 4 х 100%

4+2

Executive Room - цена по лице

2+0

44.0 €

47.0 €

44.0 €

2

Минимум сместување

3

4

3

 

Попусти за користење на дополнителни легла (попуст од цената за возрасен на редовно легло)

Возрасен над 12 години на дополнително легло 

Плаќа редовна цена

Дете од 6 - 11.99 години на дополнително легло 

-100%

Дете 0 - 5.99 години

-100%

 

Цените се изразени во евра

All Inclusive концепт:

Цените се однесуваат на вечер и вклучуваат:

Забелешка:

Цените НЕ се валидни за национални празници.

ЗАДОЛЖИТЕЛНО:

1 ЕУР туристичка такса по лице на ноќ.

*******************

ХОТЕЛ GRAND - BANSKO 

Хотелот е реновиран во 2014 година.

Локација:

150 m од центарот на Банско и 1.5 km од Гондола Лифтот.

Капацитет:

• 6 згради,
• 5 лифта;
• 65 Double rooms (максимум сместување на 2 лица, 28 - 30 m²);
• 43 Double Luxury rooms (максимум сместување на 2+1 / 3 лица, 35 - 40 m²);
• 19 Studios (максимум сместување на 2+1 лица, 35 - 40 m²);
• 38 1 - bedroom apartments (максимум сместување на 2+2 / 3+1 лица, 55 - 60 m²);
• 14 2 - bedroom apartments (максимум сместување на 4+2 / 5+1 лица, 75 - 80 m²);

Услуга:

Нalf Board (појадок и вечера на шведкса маса). 

Хотелски содржини:

• Ресторан;
• Лоби бар;
• Сеф (бесплатно); 
• Room service;
• СПА центар;
• Салон за убавина;
• Конференциска сала; 
• Продавница;
• Пеглање (со доплата); 
• Обезбеден паркинг (со доплата); 
• Паркинг необезбеден (бесплатно); 

Опис на соби:

За деца:

• Базен за деца;
• Детско креветче - бесплатно;
• Столче за хранење - бесплатно;
• Електронски игри - со доплата;

SKI:

• Транспорт до гондола лифт - бесплатно;  
• Ски гардероба за сопствена опрема - бесплатно; 

СПА центар:
 

 

Хотелски содржини и услуги

 Надворешен базен (бесплатно)

 Внатрешен базен (бесплатно)

 Сауна

 Интернет

 Соби за не-пушачи

 Велнес центар

 Хотелски паркинг

 Пристап за хендикепирани лица

 Бар на базен

 Лифт

сите соби се опремени со

 ТВ

 Интернет конекција

 Телефон

 Бежичен интернет

 Сателитска ТВ

 Сеф во соба

 Клима Уред (во некои од собите)

 Мини Бар

 Фен

 Греење

 Бања/Тоалет

 Сет пешкири (2 за член)

локација

X Координати: 41.84347210570956

Y координати: 23.487838804721832

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: