Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

Grand Tornik 5* Златибор \ Србија

Grand Tornik 5*
Златибор \ Србија

 

 

 

 

Гранд Хотел Торник, единствениот хотел со 5 *на Златибор, и е вистинскиот избор за оние кои сакаат да ја доживеат оваа дестинација на сосема нов начин.
Се наоѓа на надморска височина од 1.010 метри.

Ексклузивен СПА центар на 2.250 м2, најсовремен конгресен комплекс, атрактивна тераса од 1.500 м2 со прекрасен панорамски поглед на врвовите на Торник, ресторан Ротари кој со своите 650м2 се рангира меѓу најголемите во светот, се само дел од понудата на овој голем комплекс.

Пансионски ресторан, ресторан Ротација, лоби бар, вино бар-камин соба, слаткарница, валнес бар,

Спа центарот:

Два затворени базени за возрасни и еден детски базен.
Џакузи
Био сауна
Финска сауна
Руска бања
Тепидариум
Амам
Релакс соба
Ледена фонтана
Весели тушеви
Масажи и третмани

Цени по соба на ден за 2 лица – полупансион

сместување цена
Двокреветни соби 150€
Јуниор апартман 180€
Супериор апартман 220€
Лукс апартман 300€

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплати:
1-во дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица ГРАТИС;
2-ро дете до 5,99 г. со 2 возрасни лица плаќа 17,50€ по лице на ден;
Деца од 6-11,99 г.   со 2 возрасни лица плаќаат 35€ по лице на ден;
3-то возрасно лице на дополнително легло доплаќа 70€ по лице на ден;

Во цената Е вклучено:
Појадок и Вечера
Неограничено користење на Spa & Wellness центар
Неограничено користење на Фитнес Центар
Безжичен интернет низ цел хотел
Бебе креветче (задолжителна резервација)

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса по лице на ден 1€ возрасен; 0,50€ деца 7-14,99 г.; деца до 7 г. не плаќаат
Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости
(Туристичка такса и Хотелско осигурување се плаќа во агенција)

Услови за откажување и промена на термин:
Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
Рокови за откажување на резервација:
До 8 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
7-0 дена пред почеток на аранжман 100% од вкупната сума на аранжманот
Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме уплатените средства нема да ги рефундира.

Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и според цените во табелата за терминот во кој се менува ( со доплата )

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: