Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Helenenburg Hotel 3*

Helenenburg Hotel 3*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Хелененбург 3 *, Бад Гаштајн, http://www.helenenburg.at

Хотелот се наоѓа на околу 2 км од центарот на градот. Хотел со прекрасен поглед на долината Гаштајн и планинската област. Се карактеризира со гостопримство и една од најубавите планински области во Австрија - во рамките на националниот парк Хохе Тауерн. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, сала за појадок, тераса, зимска градина, лоби, WLAN интернет, агол на Интернет, депо за скијање, лифт, паркинг (бесплатно пополнување), сауна, фитнес. Сите соби (m 25м2) располагаат со: соодветен број кревети, ТВ, купатило со туш, фен за коса, тераса. Детско креветче е можно во сите типови простории со дополнителен трошок. Домашни миленици можни на барање со доплата (без храна). Пристигнувања од 14.00 часот, поаѓања до 10.00 часот. Ноќевање со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојанија:
Центар: 2 км
Јавен базен: Фелзентерм 3 км
Продавница за храна: Бад Гаштајн 2 км
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски-лифт: Гастејн Стубнеркогел 3 км
Ски област / Ски-лифт: Граукогел Скилифт Гастеин 300м
Ски автобус: пред хотелот

425 € по лице, 7 ноќи, 05-12-2020, полупансион, Стандарднасоба со балкон;

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.