Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

HOTEL ALIBI **** Златибор BB од 42 €

HOTEL ALIBI ****
Златибор
BB од 42 €

Хотел Алиби – Хотелот е сместен на главнот шеталиште во Златибор на 8 км од жичарницата Торник. Хотелските соби се комплетно опремени со flat Screen TV со кабловска, кујна и трпезарија. На располагање има сопствен тоалет. Доручекот е на база на шведска маса.Попусти и доплати:
- Доплата за дополнителен кревет 31€ на ден
- Деца до 7 години со двајца родители, бесплатно
- Деца 7-12 години заедно со двајца возрасни плаќаат 18€ на ден
- Деца над 12 години плаќаат полна сума како возрасен
- Доплата за еднокреветна соба 60%
 
Цената не вклучува:
- Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување 0,5 € по лице од ден
 
Цената вклучува:
- Цените се изразени во евра и се по особа на ден на услуга ноќевање со појадок


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.