Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Hotel Angella 4* Копаоник - Србија Зима 2019 / 2020

Hotel Angella 4*
Копаоник - Србија
Зима 2019 / 2020
Angella Hotel&Residence****
ПОПУСТ  10 %  ЗА  РЕЗЕРВАЦИИ  ДО  31.10.2019
Редовен ценовник 
Ценовникот важи за период од 30.11.2019 - 05.04.2020
Цените се  изразени во € по лице по ноќ
Помал број ноќевања исклучиво на  барање*
Понуда за Ски отворање пакет со 3 ноќевањаКопаоник
Цените се  изразени во € по лице по ноќ
КРАТОК ПРЕСТОЈ
Резервации на барање - исклучиво 5 дена пред терминот
ПЕРИОД Смена Мин. ноќи Услуга 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 LUX APARTMАNI КРАТОК ПРЕСТОЈ 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 LUX APARTMАNI
30.11.- 05.12 - - HB 64 85 80 - - - -
05.12 - 08.12 Чет/Нед 3 HB  265 * 345 * 288 * - - - -
08.12 - 15.12 - 5 HB 87 115 110 - - - -
15.12 - 29.12 - 3 HB 69 92 87 - - - -
29.12 - 03.01. Нед/Пет 4 HB 144 190 179 - - - -
29.12 -05.01 Нед/Нед 7 HB 133 173 161        
05.01 - 12.01 Нед /Нед 7 HB 81 110 98 05.01 - 12.01 92 127 121
12.01 - 19.01 Нед/Нед 7 HB 81 110 98 12.01 - 19.01 92 127 121
19.01 - 26.01 Нед/Нед 7 HB 69 98 92 19.01 - 26.01 81 115 110
26.01 - 02.02 Нед/Нед 7 HB 81 110 98 26.01 - 02.02 92 127 121
02.02 - 09.02 Нед/Нед 7 HB 104 138 127 02.02 - 09.02 115 156 144
09.02 - 16.02 Нед/Нед 7 HB 104 138 127 09.02 - 16.02 115 156 144
16.02- 23.02 Нед/Нед 7 HB 81 110 98 16.02- 23.02 92 127 121
23.02 - 01.03 Нед/Нед 7 HB 81 110 98 23.02 - 01.03 92 127 121
01.03 - 08.03 Нед/Нед 7 HB 87 115 104 01.03 - 08.03 98 133 127
08.03 - 15.03 Нед/Нед 7 HB 87 115 104 08.03 - 15.03 98 133 127
15.03 - 22.03 Package - HB 69 92 81 15.03 - 22.03 69 92 81
7=6
22.03 - 05.04 Package - HB 69 92 81 22.03 - 05.04 69 92 81
7=6
www.hotel-angella.rs

*Бројот на соби кои се продаваат по условите со попуст за рана уплата е ограничен. Наведениот попуст се пресметува на услуга ноќевање (не на полупансион – 11.5 евра).
*Помал број на ноќевања од наведениот, исклучиво на барање.

 
Цената вклучува:
• Сместување на база полупансион (доручек и вечера – шведска маса)
• Програм за бебиња (греач за шишенце, пулт за пресоблекување, кадичка, креветче за бебе со предходна најава; високи столчиња во ресторанот
• Неограничено користење на содржините во Spa & Wellness центарот во Hotelu Angella: jacuzzi, hammam,финска сауна, infrared сауна, kneipp, gym
• Wi-Fi
• Хотелско осигурување
• Користење на ски соба
Цената не вклучува (обавезно плаќање при резервација):
- Туристичка такса – 1 EUR по лице по ноќ
Услови за Family Hotel Angella****:
• Дете од 0 – 1,99 год. што дели кревет со двајца возрасни- БЕСПЛАТНО во 1 /2 соба
• Дете од 2 – 7 год. што дели кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
• Дете од 7 – 12 год. со двајца возрасни,ако користи посебен лежај - попуст 50%
• Дете од 2 – 12 год. со еден возрасен, - попуст 50%
• Две деца од 2 – 7 год. со 1возрасно лице – едно дете бесплатно, второто дете има попуст 50% во 1/2 соба
• Две деца од 7 – 12 год. со 1возрасно лице – секое дете на помошен лежај има попуст 50% во 1/2+1
• Две деца од 2 - 12 год. со двајца возрасни – секое дете на помошен лежај има попуст 50% во 1/2+2, 1/2 ++ соба или 1/2+2 апартман
• Второ возрасно лице на помошен лежај - попуст 20% во 1/1+1 соба
• Трето и четврто возрасно лице - попуст 20% на помошен лежај во 1/2 + 1, 1/2 + соба, 1/2 + 2 соба или 1/2 +2 апартман
• Во соба за четворица плаќаат минимум 3 лица
• Во LUX APARTMАNI плаќаат минимум 3 лица
Доплата во пред продажба или на лице место (не е задолжително):
• Ski школо и snowboard школо – Пакети од 6, 5, 3, 2 дена
• Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** цени во пред продажба за резервација до 01.12.2019 – Свечана вечера 31.12.2019. со музичка програма со популарни естрадни звезди. Доплати на рецепцијата на хотелот: возрасни 110 €; деца од 0-7 год. гратис; деца 7-12 год. попуст 50%
Доплата на лице место (не е задолжителна):
- Јавен паркинг, јавна гаража (не обезбедена)

За уплата е потребен аванс 30% од целокупната уплата