Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2023

Hotel CLUB A 3* – Kopaonik

Hotel CLUB A 3* – Kopaonik

 

 

 

 

 

 

Hotel CLUB A *** e хотел со автентичен шарм на планински амбиент, сместен на само 200 м од центарот, на 1.750 м надморска височина. До хотелот се стигнува лесно со автомобил, а автобуската станица е на само 50 м оддалеченост. Ресторанот на хотелот нуди автентична национална кујна. Собите /вкупно 91/ се опремени со телевизори со сателитски програми, телефон, сеф, бежичен интернет и мини бар. Хотелот нуди ресторан, таверна, пиано бар, мала конференциска сала со капацитет до места, затворен базен, џакузи, сауна, фризерски салон, салон за масажа, бесплатен бежичен интернет, бифе ресторан, а ла карт ресторан, аперитив бар, игрална за деца со професионален аниматор во зимските месеци, паркинг и ски остава.

Hotel Club A 3* - Kopaonik
https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

10% попуст за уплата до 31.10.2022

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

01.12-04.12

Чет/Нед

3

52

73

04.12-12.12

Нед/Пон

3

52

73

12.12-17.12

Пон/Саб

5

86

120

17.12-20.12

Саб/Вто

3

52

73

20.12-25.12

Вто/Нед

3/4/5

67

94

25.12-30.12

Нед/Пет

3/4/5

69

97

25.12-01.01

Нед/Нед

7

86

120

27.12-02.01

Вто/Пон

6

90

126

30.12-02.01

Пет/Пон

3

109

153

30.12-02.01

Саб/Пон

2

121

169

01.01-08.01

Нед/Нед

6/7

86

120

08.01-15.01

Нед/Нед

7

86

120

15.01-22.01

Нед/Нед

7

86

120

22.01-29.01

Нед/Нед

7

75

105

29.01-05.02

Нед/Нед

7

75

105

05.02-12.02

Нед/Нед

7

86

120

12.02-19.02

Нед/Нед

7

86

120

19.02-26.02

Нед/Нед

7

75

105

26.02-05.03

Нед/Нед

7

75

105

05.03-12.03

Нед/Нед

7

86

120

12.03-19.03

Нед/Нед

3

58

81

19.03-26.03

Нед/Нед

3

52

73

26.03-02.04

Нед/Нед

3

52

73

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

05.01-08.01

107

150

12.01-15.01

107

150

19.01-22.01

107

150

26.01-29.01

93

130

02.02-05.02

93

130

09.02-12.02

121

169

16.02-19.02

107

150

23.02-26.02

93

130

02.03-05.03

93

130

09.03-12.03

107

150

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
- За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: