Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2024

Hotel CLUB A 3* – Kopaonik

Hotel CLUB A 3* – Kopaonik

 

 

 

 

 

 

Hotel CLUB A *** e хотел со автентичен шарм на планински амбиент, сместен на само 200 м од центарот, на 1.750 м надморска височина. До хотелот се стигнува лесно со автомобил, а автобуската станица е на само 50 м оддалеченост. Ресторанот на хотелот нуди автентична национална кујна. Собите /вкупно 91/ се опремени со телевизори со сателитски програми, телефон, сеф, бежичен интернет и мини бар. Хотелот нуди ресторан, таверна, пиано бар, мала конференциска сала со капацитет до места, затворен базен, џакузи, сауна, фризерски салон, салон за масажа, бесплатен бежичен интернет, бифе ресторан, а ла карт ресторан, аперитив бар, игрална за деца со професионален аниматор во зимските месеци, паркинг и ски остава.

10% попуст за период на престој 07.12-12.12 / 17.12-29.12

 

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

07.12-10.12

Чет/Нед

3

72

101

10.12-12.12

Нед/Пон

2

60

84

12.12-17.12

Вто/Нед

5

90

126

17.12-21.12

Нед/Чет

3

60

73

21.12-24.12

Чет/Нед

3

72

101

24.12-31.12

Нед/Нед

3/4/5

85

119

28.12-02.01

Чет/Вто

5

105

147

30.12-02.01

Саб/Вто

3

120

168

31.12-02.01

Нед/Вто

2

135

189

31.12-21.01

Нед/Нед

7

90

126

21.01-11.02

Нед/Нед

7

80

112

11.02-18.02

Нед/Нед

7

90

126

18.02-03.03

Нед/Нед

7

80

112

03.03-10.03

Нед/Нед

7

90

126

10.03-31.03

Нед/Нед

3

60

84

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

04.01-07.01

112

157

11.01-14.01

112

157

18.01-21.01

112

157

25.01-28.01

100

140

01.02-04.02

100

140

08.02-11.02

100

140

15.02-18.02

112

157

22.02-25.02

100

140

29.02-03.03

100

140

07.03-10.03

112

157

 

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

 

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 9€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

 

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
- За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

 

Резервација на аражман:
- 50% од вкупната сума се наплаќа при резервација, остаток најдоцна до 21 ден пред тргнување;
- Цените во табелата се истакнати во EUR, наплата се врши во денарска противредност по курс 1€=62 денари;

Новогодишна вечера (не е задолжителна):
- Цена дополнително ке биде истакната;
- Пијалоци не се вклучени во цената;
- Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
- Деца 7-13,99 години 50% од цената на возрасно лице.

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });