Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Hotel GORSKI 4* 2020 KOPAONIK

Hotel GORSKI 4* 2020 KOPAONIK

Постојат места чија што магија ја чувствувате веднаш. Места кои не доближуваат до природата и сè што е длабоко во нас. GORSKI HOTEL & SPA е токму такво место.

Ова е местото каде што сонот за слобода станува реалност, а уживањето во мали и големи радости на животот е единствената обврска. Ова е местото каде денот тече со темпо што ви одговара.

Притисокот на секојдневниот живот исчезнува со првиот поглед низ прозорецот на вашиот топол апартман на тивкиот зимски пејзаж и шумите покриени со снег.
Сè што е помалку важно, останува зад вас.
Сè што сонувате цела година, ви е на дофат на раката …

Од прошетка на цветните патеки во пролет, до скијачки возбудувања на снежните врвови. Од уживање во топол базен со поглед на ски патеките, до незаборавно доживување на топлина и ненаметлив луксуз во секој детал од ентериерот инспириран од природата.
Време за уживање…

Хотелот GORSKI ужива ексклузивна локација во центарот на Копаоник.

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување …

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени … Прашањето е само … од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

АКТИВНОСТИ 

Ако ја сакате зимата и санките, не заборавајте да ја пробате летната верзија на санкање – Mountaincart. Уникатно искуство во возење на специјално подготвена патека од 1,5 км. Три тркала, сопирачка, кацига и загарантирано добро поминато време!
Содржините на адреналинскиот парк, пешачки мост, полигон за најмладите, мини зип лајн, голем шах, рид за провлекување и спуштање, места за одмор, сите наменети за деца и возрасни, а може да се користат во текот на целата година.
На една од најубавите патеки на оваа планина, во самиот центар на Копаоник, секое лето туристите ги вози жичарницата „Панчичев Врв“.
Рафтингот е еден од највозбудливите активности на Копаоник, кој ги тестира авантуристичкиот дух, вештина и издржливост на екипажот.

Бидете дел од новата енергија на Копаоник!

Скијачка Сезона 2020


Дете до 2 год со 2 возрасни на заеднички кревет бесплатно во 1/2 супериор соба и 1/2 де лукс соба

Цената вклучува:

Сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Неограничено користење на содржините на Spa & Wellness центар: затворен базен, џакузи, соблекувална (бањарка, папучи, пешкир), релакс зона, Сауна свет, парна бања, солено-ледена соба, отворен базен со топла вода, тепидариум; теретана
бежичен интернет
користење на ски остава
 

Услови

Дете 2-12 год. со 2 возрасни 50% попуст на засебен кревет
Дете 2-12 год. со 1 возрасен 30% попуст на засебен кревет
2 деца од 2-12 год. со 2 возрасни – једно дете 50% попуст второ дете бесплатно во 1/3 супериор соба и 1/3 де лукс соба
 

Цената не вклучува /задолжителна доплата со резервација/:

·         Такса за престој – 1 еур по лице на ден возрасни, 0,5 еур на ден деца од 7 -15 год, деца од 0 – 7 год. не плаќаат

 

Доплата на лице место (опционо):
·         Третмани на лице, тело, коса, маникир, педикир, VIP спа, термален кревет

·         Јавен паркинг, јавна гаража

 

Доплата со резервација или на лице место (опционо):
·         Ски школа и snowboard школа – 6, 5, 3 или 2 дена

·         Бебешко креветче бесплатно – на барање со резервација

 

За валидна резервација е потребна уплата од мин. 30% од вкупната сума. Останатиот дел се доплаќа мин 20 дена пред поаѓање. Плаќањето е во денари по курс 1 еур = 62 ден.

Политика на откажување:

Резервацијата е валидна до полноќ на денот на пристигнување.

• 40% пенали 29-15 дена пред
• 90% пенали 14-8 дена пред
• 100% пенали 7-0 пред и во случај на no show.
во случај на предвремено напуштање на хотелот се наплаќа полна резервирана сума

Влезот во собите е по 12 ч, а напуштање до 10ч