Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

Hotel Murite 4*, Bansko Early Booking -20%

Hotel Murite 4*, Bansko
Early Booking -20%

 

 

 

 

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна глетка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури.
Во склоп на хотелот има елегантен ресторан, лоби бар со камин, конферентни сали, паркинг, интернет во целиот хотел, детско катче, дискотека.
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб.

1111111111111Murite, Байова Борика, 2760 Bansko, Bulgaria


MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско
www.murite.bg 
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 27.12-01.2020) : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020
15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 | 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2020 и 17.01-17.04.2021 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено

Цените се по лице за 1 ноќевање


01.12-19.12.2020


20.12-26.12.2020


27.12-02.01.2021


17.01-20.02.2021

на база ПОЛУПАНСИОН  21.02-17.04.2021 03.01-16.01.2021 (мин. 4 ноќ.)
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                           27 €                             40 €                           58 €                           38 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1                           41 €                             61 €                           89 €                           57 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                           33 €                             46 €                           68 €                           43 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                           27 €                             40 €                           58 €                           38 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                           21 €                             32 €                           47 €                           30 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                           31 €                             49 €                           70 €                           45 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                           25 €                             36 €                           55 €                           34 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА

 


4+2

 


21 €

 


32 €

 


47 €

 


30 €

 


Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден