Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

Hotel PUTNIK 4 – Kopaonik

Hotel PUTNIK 4 – Kopaonik

 

 

 

 

 

 

 

 

10% ПОПУСТ ЗА 50% УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2021

Детска Недела

(за период 23.01-06.02.2022)

ГРАТИС – сместување за 2 деца до 12 години во присуство на 2 возрасни лица

Хотел Putnik 4* се наоѓа во Сончева Долина, во најубавиот дел на Копаоник, на 1650 метри надморска височина. Од хотелот до ски патека „Sunčana dolina„ постои патот низ шума.  Хотелот е комплетно реновиран за сезона 2018 Проширен е и спа центарот. Располага со капацитет од 116 соби (270 легла), од кои 83 стандарни, 13 фамилијарни и 6 луксузно уредени апартмани, како и супериор вила Путник која е во склоп на хотелот и нуди 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Сите соби имаат wi-fi, бањарки, фен, папучи, мини бар, lcd tv, телефон, сеф. Нуди разноврсни содржини: Wi-Fi, Spa & Wellness центар, ресторан, А’la Cartе ресторан, лоби бар, игротека за деца, фитнес центар, конгресен центар, сала за состаноци, ски-гардеробер во склоп на хотелот, спортски терени, организран превоз до ски-патеките (хотел-ски-хотел).

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера
– Свечена новогодишна вечера 31.12.2021
– Свечена божиќна вечера на 25.12.2021 / 07.01.2022
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес центар

Во цената не е вклучено:
– Користење на амам

– Масажи
– Игротека за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

 

Услови за деца:
– Деца до 3 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-12 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: