Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

HOTEL STARA PLANINA 4*, Стара Планина

HOTEL STARA PLANINA 4*, Стара Планина

 

 

 

 

 

 

 

Локација: 43.362485, 22.582999

Хотелот Стара Планина се наоѓа на едно од најубавите места на планината Стара Планина - рамнина Јабушка, на 1.466м надморска височина. Вистинската атракција е првата гондола во Србија која превезува скијачи од хотелот до врвот Бабин Зуб.

Услуги на хотелот: 3 конференциски сали, ресторан, лоби бар со тераса, пицерија, бар, детско игралиште, игралиште, катче за бебиња, клизалиште, велнес & спа со затворен базен, салон за убавина / фризер, банкомат, менувачница, продавница, продавница за подароци, соблекувална, парфимерија, аптека, услуга во соба, складирање на багаж, 24-часовна рецепција, гаража (147 места за паркирање, со 8 места за хендикепирани лица).
Велнес и Спа центар: се протега на над 1000м², вклучувајќи: затворен базен, сауна и хамам, релак кревети, масажи и третмани, фитнес сала.
Ски соба: Хотелот се наоѓа на само 150 метри од почетната станица за гондола и гостите можат да изнајмат, складираат и сервисираат опрема за скијање.
Сали: Хотелот нуди 3 мултимедијални конференциски сали, една од 100м2 за 80 лица и е поделена со систем на подвижни sидови, како и со две помали сали од по 40м2. Салите се опремени со сите потребни капацитети за семинари, тим за градење, деловни состаноци, работилници и сл.
Услуга:  Iite All Inclusive.- појадок, лесен ручек, вечера; пијалоци за за време на ручек и вечера (вино, пиво и безалкохолни пијалоци).