Пребарување

Внесете клучни зборови:

# ДОМА СИ Е ДОМА

Izgrev Spa&Aquapark 5*, Струга

Izgrev Spa&Aquapark 5*, Струга

 

 

 

 

 

 

Хотелот Изгрев Спа и Аквапарк е сместен во прекрасната борова шума на самиот брег на Охридското езеро. Лоциран е на 5 километри од градот Струга, 15 км од Охридскиот аеродром и 20 км од градот Охрид..
Ноќевање со појадок – Полупансион (доручек и вечера) Хотелот Изгрев нуди простран комфорт во прекрасна атмосфера на површина од 90.000м2 со 500метри долга приватна плажа.
Хотелот има ресотран со капацитет од 150 гости, балкон со капацитет од 150 гости, бински подрум, фитнес центар, конгресни сали, спа центар со Турска бања, сауна, соби за масажа и затворен базен, аква парк со површина од 15.000 м2 со 6 базени, тениски игралишта, игралиште за кошарка, мини голф, мини фудбал, одбојка на плажа, пинг-понг, билјард маси, приватен паркинг, рибен ресторан во близина на хотелот и пристаниште.
Плажа:
Сопствена приватна плажа.
Спорт и забава
Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште.
Дополнително се наплаќа: спортови на вода, масажа, велнес центар, осветлување за тениско игралиште. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во текот на ноќта. Мини клуб за деца од 04-13 години.
Сместување:
Хотелот има капацитет за 621 гостин со вкупно 201 соба и апартмани од кои:
160 стандардни соби 2+1
19 фамилијарни соби за макс.4 лица,
6 поврзани соби за макс.4 лица,
13 апартмани макс.5 лица.
Сите соби се модерно опремени со систем за греење и ладење, сеф за вредности, сателитска телевизија,
мини бар, аларм часовник, аларм за помош, аларм за пожар со противпожарен систем, под со тепих, балкон, директна телефонска линија, систем за заклучување со картичка, говорна пошта,24 часовна собна услуга, безжичен интернет, бања опремена со када или туш кабина, фен, додатоци за бања, бањарки, влечки, даска за пеглање на барање и креветче за бебе на барање..
Ресторан:
Во à-la-carte ресторанот се служи традиционална или интернационална кујна. Исто така, гостите на хотелот можат да се опуштат во барот кој се наоѓа покрај надворешниот базен.
СПА центар:
Располага со ултра модерен спа и велнес центар кој опфаќа сауна, парна бања, турска бања, соби за масажа, фитнес центар….
Политика на отказ:
3 дена пред користење на услугата ( без пенали );
За отказ на резервација помалку од 2 дена – 100% пенали
Во случај на отказ на резервација уплатениот износ се добива во форма на вредносен Ваучер

Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

STANDARD ROOM – Mountain View

сместување 01.06-14.07 15.07- 31.08 01.09-30.09 01.10- 24.12
DBL Room 72,00 84,00 76,00 56,00
SGL Room 54,00 63,00 57,00 42,00
DBL+Ext Bed 97,20 113,40 102,60 75,60
DBL Room+1 CHD до 6,99 72,00 84,00 76,00 56,00
DBL Room+1 CHD 07-11,99 90,00 105,00 95,00 70,00

STANDARD LAKE VIEW Rooms

сместување 01.06-14.07 15.07- 31.08 01.09-30.09 01.10- 24.12
DBL Room 84,00 96,00 88,00 68,00
SGL Room 63,00 72,00 66,00 51,00
DBL+Ext Bed 113,40 129,60 118,80 91,80
DBL Room+1 Chd до 6,99 84,00 96,00 88,00 68,00
DBL Room+1 Chd 07-11,99 105,00 120,00 110,00 85,00

FRENCH ROOM

сместување 01.06-14.07 15.07- 31.08 01.09-30.09 01.10- 24.12
DBL Room 72,00 84,00 76,00 56,00
SGL Room 54,00 63,00 57,00 42,00

TWIN ROOM

сместување 01.06-14.07 15.07- 31.08 01.09-30.09 01.10- 24.12
DBL Room 72,00 84,00 76,00 56,00
SGL Room 54,00 63,00 57,00 42,00

FAMILY LARGE ROOM

сместување 01.06-14.07 15.07- 31.08 01.09-30.09 01.10- 24.12
2 adl + 2 chd (02-11,99) 126,00 147,00 133,00 98,00
3 adl 126,00 147,00 133,00 98,00
3 adl + 1 chd 133,20 155,40 140,60 103,60
4 adl 140,40 163,80 148,20 109,20

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Доплата за полупансион 12 € по лице

Легенда:
adl  – возрасен, chd – дете, DBL Room – двокреветна соба, SGL Room – еднокреветна соба,
Twin room – двокреветна со разделени легла, French room – двокреветна со француско легло

Во цената е вклучено: аквапарк додека работи во летниот период и плажа, спа центар внатрешен центар, фитнес, сауна, турска бања. ( ограничено користење поради почитување на протоколите за Ковид19)

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 10:00 ч. (локално време)
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: