Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2020

Kempinski Grand Arena 5*, Bansko

Kempinski Grand Arena 5*, Bansko

Специјална Понуда:

 

20% попуст на сите СПА Третмани при престој од Недела од Четврток

Редовна Понуда | Пролет / Лето 2020

цените се дадени како наем за 2 лица на ноќ, освен за понудата на еднокреветна соба

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на Wi – Fi
 • Бесплатно користење на Kids Club во рамките на работните часови
 • Бесплатно користење на СПА центар од новата генерација Кемпински СПА со уникатна германска опременост од Klafs, единствено во Бугарија - 4 типа на сауна, арома парна бања, отворен базент за деца, внатрешен и надворешен базен, користење на снежната соба, фитнес сала.

Во цената не е вклучено:

 • Цената не вклучува туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ.

Напомена:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност, по курс 1 еур = 62 ден.
 • Хотелот го задржува правото за промена на цената и понудата
 • Влегување во собите е после 15:00 часот, локално време
 • Напуштање на собите е до 12:00 часот локално време.
 • Хотелот нема да работи во период 05.04 до 22.05 (вкл.)
 • Хотелот нема да работи во период од 24.07-26.07(вкл.)

Доплати - За Вечерата (не вклучува пијалоци):

 • Деца до 5,99 г. се сместуваат бесплатно
 • Возрасен/Деца (6 – 11,99г). - 30 еур / 16 еур

Отказ на резервации:

 • За останатите периоди: до 15 дена пред првиот ден на резервацијата е без пенали.
 • За отказ од 15 или помалку денови пред првиот ден е задржуваат 100% пенали од целосниот износ на резервацијата.
 • No show - 100 % пенали