Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Kolmhof Hotel 4*

Kolmhof Hotel 4*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Колмхоф 4 *, Бад Клајнкирхајм, www.kolmhof.at

Хотелот се наоѓа на 200 метри од центарот во областа Бах, наспроти Св. Термичка бања Катреин во ски центарот. Овој семеен хотел одамна е познат како препознатлива адреса за вистински одмор. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, тераса, соба за багаж, WLAN интернет, ски складиште, лифт, паркинг (до полн), велнес центар, загреан базен, парна бања, сауна, просторија за релаксација, џакузи, инфра- ред кабина), фитнес, салон за убавина, детско игралиште. Сите соби (од 25-40м2) имаат: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, бања со туш, фен, балкон или тераса. Во некои соби е можно бебешко креветче (на барање). Домашни миленици можни на барање. Услуга со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојанија:                                                                                                                    Центар: Бад Клајнкирхајм 200м Јавен базен: 200м
Продавница за храна: 200м
Шопинг: 200м
Одморалиште надморска височина: 1.050м
Ски област / Ски-лифт: Maibrunn лифт 150м
Крос-кантри патека: 100 метри (во зависност од снегот)
Скијање / скијање надвор: во зависност од снегот
Хотелски шатл: Не.

632 € по лице, 7 ноќи / 05-12-2020, полупансион, STANDARD 2-3 BED WITH BALCONY

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Соби:

STANDARD 2-3 BED WITH BALCONY

15794_S.jpg

JUNIOR SUITE WITH BALCONY 2-4

15792_S.jpg

Побарајте ценовник за сезоната на info@newwaysoftravel.com.mk.