Пребарување

Внесете клучни зборови:

Мај 2021

Kraljevi Cardaci Spa 4* Копаоник \ Србија

Kraljevi Cardaci Spa 4*
Копаоник \ Србија

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel Kraljevi Cardaci Spa 4* Копаоник, https://kraljevicardaci.com/
Цена по лице на ден

Период

1/2 Соба

1/2+1 Соба

Еднокреветна Соба

Апартмани

1/2+2 / 1/2+3 / 1/2+4

04.04 – 18.06

46€

65€

56€

Специјален Фамилијарен пакет
2 возрасни + 2 деца до 14,99 години ГРАТИС
Цена по пакет

Пакети

Цени

4 дена / 3 ноќи

352€

5 дена / 4 ноќи

447€

6 дена / 5 ноќи

541€

 

Во цената е вклучено:

·       Полупансион (Појадок и Вечера)

·       Користење на Спа центарот на 1.500 m²(затворен базен 14х6 со џакузи,финска сауна,био сауна,парна бања,хамам,солена соба,кнеип базен,тапидариум клупи)

·       Детски спа центар (Baby базен со димензии 6х6m, детски базен со димензии 13х11m,Мини Аква парк)

·       Анимација за деца

·       Вапцање на јајца и натпревар за деца

·       Првомајски ручек во природа

·       Пешачка тура со локален водич (доколку дозволат временските услови)

·       Фитнес центар

·       Сала за Пинг-Понг

·       Baby Cot – со преходна резервација

·       Wi-FI

·       Игротека за деца

·       Надворешен паркинг (лимитиран капацитет)

 

Во цената НЕ Е вклучено(се наплаќа на рецепција):

·       Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години плаќат 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

·       Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден (возрасни и деца)

Напомена:

·       Дете 0-6,99 години во присуство на две воизрасни лица на заедничко легло со родители во 1/2 соба ГРАТИС

·       Дете 0-14,99 години во присуство на едно возрасли лице во 1/2 соба попуст 50% од цената во табелата

·       Дете 0-14,99 години во присуство на две возрасли лица на во 1/2+1 соба попуст 50%, а второ дете 0-7 години на заедничко легло ГРАТИС

·       Дете 0-14,99 години во апартман попуст 50%

·       3-то возрасно лице во 1/2+1 Супериор соба попуст 30%

·       Четврто возрасно лице во апартаман 1/2+2 плаќа 30% од цената во табелата

·       Четврто и Петто лице во апартман 1/2+3 плаќат по 50% од цената во табелата

·       Петто и Шестто лице во апартман 1/2+4 плаќаат по 50% од цената во табелата

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: