Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

Kraljevi Cardaci Spa 4*, Kopaonik

Kraljevi Cardaci Spa 4*, Kopaonik

 

 

 

 

 

 

 

Цените се дадени за Наем на апартман во период: 29.11.2020. – 04.04.2021.

29.11.2020. дo 04.04.2021.

Период

Смена

1/3 Студио

1/4 Апартман

1/6 Aпартман

   

 COMFORT 

   LUX  

 COMFORT  

  LUX  

  COMFORT  

  LUX  

29.11.-13.12.

Нед / Нед

34

37,5   

47

51,5

55,5

61

13.12. - 20.12.

5=7*

Нед / Нед

41

45,5

53

58,7

75,5

84

20.12. - 27.12.

Нед / Нед

44

48,5

63

69,5

77,5

86

27.12. - 03.01.

Нед / Нед

72,7

80,5

97

107

111,5

123,5

27.12. – 03.01.

Помалку од 7 ноќи

92

101,5

121,5

134

135,5

150

03.01. - 17.01.

Нед / Нед

48,7

54

68

75

87

96

17.01. - 31.01.

Нед / Нед

44

48,5

63

69,5

77,5

86

31.01. - 07.02.

Нед / Нед

58

64

75,5

83,5

91

99,5

07.02 - 14.02.

Нед / Нед

63

69

82,5

91,5

97

107

0

14.02. - 07.03.

Нед / Нед

41

45,5

50,3

55,5

66

73

07.03. - 04.04.
5=7*

Нед / Нед

34

37,5

47

51,5

55,5

61

*За престој помалку од 3 ноќи цените се зголемува за 20%

Цените се дадени за Наем на Студио / Апартман во зависност од капацитетот на сместувањето

*AКЦИЈА 5=7 5 НОЌИ ПЛАТИ - 2 НОЌИ ГРАТИС

- 10% попуст за резервација до 15.10.2020

- 5% попуст за резервација до 31.10.2020

· Наем на апартман / студио

· Чистење,струја,вода,греење,постелнина,пешкири

· Средување на апартманот и промена на пешкири на 2 дена

· Трансфер до Ски-Центар 5 пати во денот во склоп на работно време на Ски Центарот

· Користење на Ски-Гардеробер на 30 метри од Ски-Стаза „ Mало Езеро“

· -15% попуст за користење на Spa Wellness центар во Хотел Kraljevi Cardaci 4*

· Туристичка Такса (задолжително при Chek In) 1€ по лице на ден за возрасни,деца од 7-15 години 0,50 € по лице на ден,Деца од 0-6,99 години – Гратис

· Хотелско осигурвање (задолжително при Chek In) плаќат сите гости 0,20 € / по лице на ден.

Доплати кои не се задолжителни:

- Полупансион (појадок и вечера) Возрасни - 15,00€ по лице на ден Деца од 2-12 години 9€ по лице на ден

- Појадок Возрасни 5€ по лице на ден/возрасни деца од 2-12 години 3€ / по лице на ден

- Вечера Возрасни 10€ по лице на ден,деца од 2-12 години 6€ / по лице на ден.

· 15% попуст за влез во SPA&WELLNESS центар кој се простира на 1.500m² и содржи:

- затворен базен со димензии 14x6m со џакузи (длабочина 1,7m)

- отворен базен со димензии 10x5m (длабочина 1,5m)

- џакузи на отворено

- Финска Суана

- Био Сауна (руска Бања)

- Арома Парна Бања

- Хамам

- Солена Соба

- kneipp базен

- Тапидариум

*Дозволен престој само за возрасни над 12 години

Детски SPA&WELLNESS центар :

· Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)

· Детски базен со димензии 13x11m (длабочина 1m) со тобогани (мини аква парк)

Студио (2 и 3 лцца) - Студиото се состои од една просторија со гарнитура на развлекување за две лица,едено дополнително легло на развлекување (студио 3 лица ),купатило(туш,фен),комплетно опремена кујна,Фрижидер,Шпорет,Кабловска Телевизија и LCD TV,WI-Fi.

Апартман (4 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со франциски лежај,купатило (туш и фен),комплетно опремена кујна,електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV,Wi-FI.

Апартман (6 лица)- Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица(во некои апартмани има и камин во дневна соба)две спални соби,една спална соба со француски лежај,друга спална соба со две редовни легла,купатило (туш,фен),комплетно опремена кујна електричен шпорет,фрижидер,кабловска телевизија со LCD ТV, WI-FI

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: