Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2024

Kraljevi Cardaci Spa 4*, Kopaonik

Kraljevi Cardaci Spa 4*, Kopaonik

 

 

 

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Соба

1/2; 1/2+1

Соба

1/1

Апартмани 1/2+2;1/2+3;1/2+4

27.11-11.12.2022

Нед/Нед

53€

68€

64€

11.12-25.12.2022

Нед/Нед

60€

77€

70€

25.12-05.01.2023

Нед/Чет

82€

108€

95€

25.12-05.01.2023

Помалку од 7 ноќи

99€

129€

116€

05.01-15.01.2023

Aкција 6+1

Чет/Нед

73€

95€

86€

15.01-22.01.2023

Акција 5+2

Нед/Нед

73€

95€

86€

22.01-05.02.2023

Free Ski Pass

Нед/Нед

73€

95€

86€

05.02-12.02.2023

Детска Недела

Нед/Нед

65€

82€

82€

12.02-19.02.2023

Aкција 6+1

Нед/Нед

73€

95€

86€

19.02-05.03.2023

Нед/Нед

60€

77€

70€

05.03-02.04.2023

Нед/Нед

53€

68€

64€

 

Акција
6+1 – За престој од 6 ноќи , ГРАТИС 1 ноќевање
5+2 – За престој од 5 ноќи, ГРАТИС 2 ноќевања

Недела на ГРАТИС СКИ КАРТА

-ГРАТИС шестдневен SKI PASS ЗА ВОЗРАСНИ (акцијата се однесува исклучиво на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за НАЕМ на ски опрема за возрасни (акцијата се однесува исклучиво за наем на комплет опрема на седумдневни аранжмани од Нед/Нед)

 

Детска Недела:

-ГРАТИС престој за 2 деца во присуство на две полноплатежни лица

-30% попуст за наем на ски опрема (акцијата се однесува исклучиво за наедм на комплет опрема на седумденвни аранжмани од Нед/Нед)

-30% попуст за Ски Школа за деца (акцијата се однесува за групни часови)

 

Напомена:

Акците се валидни за термини означени во табелата!

Акции и Early Booking се комбинираат!

Цените се дадени во €, уплата се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62 Денари

 

 

Во цената е вклучено:

- Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)

- Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
- Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи

- Финска Сауна
- Био Сауна (руска бања)
- Арома Бања (турска бања)
- Хамам

- Солено-ледена соба
- Kneipp базен
- Тапидариум

- Неогреаничено користење на Фитнес Центар
- Неограничено користење на сали за Пинг-Понг

- Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)

- Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)

- Baby Cot (задолжителна претходна најава)

- Детско катче во присуство на родител
- Wi-Fi низ цел хотел

- Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

 

Детски SPA CENTAR:
- МИНИ АКВА ПАРК
- Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
- Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

 

 

Хотел Kraljevi Čardaci е носител на Велнес награда како еден од најдобрите Спа хотели во Р.Србија.

 

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

 

Напомена:

- Новогодишна вечера не е задолжителна

- Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
- Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

 

Услови:
- Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

- Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС

- Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст

- Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС

- Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст

- Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст

- Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст

- Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст

- Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

 

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

- Рокови за откажување на резервација:

- До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ

- 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот

-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот

-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот

-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.

*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

 

 

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба:

Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај или две одвоени легла,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1:

Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3:

Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4:

Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.

 

 

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });