Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Kur Und Sporthotel Alpenblick 3*

Kur Und Sporthotel Alpenblick 3*

 

 

 

 

 

 

 

ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДОБРА ЦЕНА И КВАЛИТЕТЕН, Близу до ски-лифтот.

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ:
Хотел Kur Und Sporthotel Alpenblick 3*, Бад Гаштајн, www.alpenblick-gastein.at

Хотел од типот на апартман, сместен на 800 метри од центарот. Хотел на единствена локација со прекрасен поглед на Гастеинертал. Хотелот располага со: рецепција, сеф, ресторан, бар, панорамска тераса, ТВ просторија, WLAN на јавни места, ски складиште, лифт, паркинг (полнење), надворешен загреан базен, парна бања, сауна, финска сауна, маса тенис, фудбал на маса, билјард, детско игралиште. Сите соби (-3 14-39м²) располагаат со: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, интернет (доплата), бања со туш, фен за коса, а некои соби имаат тераса. Детско креветче е можно во сите типови простории со дополнителен трошок. Домашни миленици на барање со доплата (без храна). Пристигнувања од 14.00 часот (после 20.00 часот задолжително контактирајте со хотелот), поаѓања до 11.00 часот. Услуга со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојанија:
Центар: 800м
Јавен базен: Топлинска бања Бад Гаштајн 2 км
Продавница за храна: 2 км
Шопинг: Бад Гаштеин 800м
Глечер: Кицштајнхорн 60 км
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: Граукогел 350м
Крос-кантри скијање: 2,5 км
Ски / ски надвор: Да
Хотелски шатл: Не.

451 € по лице, 7 ноќи, 05-12-2020, попупансион, Стандарна соба 2-3 лица;

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.