Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2021

Lesse Hotel 4*, Ханиоти

Lesse Hotel 4*, Ханиоти

Лето 2019
За резервации направени 02.09.18 00:00 дo 31.12.18

Минимум ноќи

 5

 5

 5

 5

 5

 5

 5

Вид на сместување

Услуга

Структура

27.04.19-31.05.19

01.06.19-30.06.19

01.07.19-31.07.19

01.08.19-20.08.19

21.08.19-31.08.19

01.09.19-30.09.19

01.10.19-30.10.19

Single Room - 

BB

1Ad

42.9

50.6

81.4

95.7

95.7

48.4

42.9

Single Room - 

BB

1Ad+1ch(0-1)

42.9

50.6

81.4

95.7

95.7

48.4

42.9

Double Room - 

BB

2Ad

42.9

61.6

86.9

101.2

101.2

58.3

42.9

Double Room - 

BB

2Ad+1ad

57.2

82.5

116.6

137.5

137.5

78.1

57.2

Double Room - 

BB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

57.2

82.5

116.6

137.5

137.5

78.1

57.2

Double Room - 

BB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

57.2

82.5

116.6

137.5

137.5

78.1

57.2

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(0-1)

42.9

61.6

86.9

101.2

101.2

58.3

42.9

Double Room - 

BB

2Ad+1ch(2-11)

42.9

61.6

86.9

101.2

101.2

58.3

42.9

Double Room - 

BB

2Ad+2ch(0-1)

42.9

61.6

86.9

101.2

101.2

58.3

42.9

Double Room - 

BB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

42.9

61.6

86.9

101.2

101.2

58.3

42.9

Double Room - 

BB

2Ad+2ch(2-11)

52.8

77

107.8

126.5

126.5

72.6

52.8

Junior Suite - 

BB

2Ad

86.9

110

138.6

138.6

138.6

110

86.9

Junior Suite - 

BB

2Ad+1ad

86.9

110

138.6

138.6

138.6

110

86.9

Suite Family  - 

BB

2Ad

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+1ad

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+1ch(0-11)

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+2ad

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+2ad+1ch(0-11)

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Suite Family  - 

BB

2Ad+2ch(0-11)

115.5

134.2

201.3

201.3

181.5

134.2

115.5

Single Room - 

HB

1Ad

51.7

56.1

90.2

105.6

105.6

53.9

51.7

Single Room - 

HB

1Ad+1ch(0-1)

51.7

56.1

90.2

105.6

105.6

53.9

51.7

Double Room - 

HB

2Ad

51.7

72.6

97.9

115.5

115.5

67.1

51.7

Double Room - 

HB

2Ad+1ad

70.4

97.9

132

155.1

155.1

90.2

70.4

Double Room - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-1)

70.4

97.9

132

155.1

155.1

90.2

70.4

Double Room - 

HB

2Ad+1ad+1ch(2-11)

70.4

97.9

132

155.1

155.1

90.2

70.4

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(0-1)

51.7

72.6

97.9

115.5

115.5

67.1

51.7

Double Room - 

HB

2Ad+1ch(2-11)

51.7

72.6

97.9

115.5

115.5

67.1

51.7

Double Room - 

HB

2Ad+2ch(0-1)

51.7

72.6

97.9

115.5

115.5

67.1

51.7

Double Room - 

HB

2Ad+2ch(0-1)(2-11)

51.7

72.6

97.9

115.5

115.5

67.1

51.7

Double Room - 

HB

2Ad+2ch(2-11)

64.9

91.3

122.1

144.1

144.1

83.6

64.9

Junior Suite - 

HB

2Ad

95.7

119.9

148.5

148.5

144.1

119.9

95.7

Junior Suite - 

HB

2Ad+1ad

95.7

119.9

148.5

148.5

144.1

119.9

95.7

Suite Family  - 

HB

2Ad

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ad

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ad+1ch(0-11)

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ad+2ch(0-11)

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+1ch(0-11)

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+2ad

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+2ad+1ch(0-11)

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

Suite Family  - 

HB

2Ad+2ch(0-11)

134.2

152.9

224.4

224.4

201.3

152.9

134.2

 

Цените се дадени по соба / во евра

Изнoсот на таксите е следен:

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

ХОТЕЛ LESSE - ХАНИОТИ

Локација:

Хотелот Лесе 4* се наоѓа во туристичкото место Ханиоти на полуостровот Халкидики, Касандра. Оддалеченост од Ханиоти на околу 700 метри каде се сместени голем број на ресторани и продавници.

Капацитет и услуги:

Хотелските соби се опремени со ТВ со сателитски канали, телефон, клима, сеф, мини кујна, минибар, фен, даска за пеглање. На околу 100 метри од прекрасна песочна плажа и опкружен со шума и маслинови дрвја, овој хотел на своите гости им нуди 3 базени со голема летна тераса, надворешно џакузи, сауна, игротека за деца, бар покрај базен, а ла карт ресторан (појадок - шведска маса), мини маркет, билјард, пинг - понг, мини голф. 

 

Информации за објектот

Далечина од морето: 150 m

далечина од

Далечина од центарот: 800 m

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: