Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2022

Lesse Hotel 4*, Ханиоти

Lesse Hotel 4*, Ханиоти

LESSE 4* HANIOTI                                                 www.lesse.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1/10

01.05-05.06

06.06-30.06

01.07-31.08

01.09-25.09

26.09-15.10

Family Suite

(за соба)

157

216

257

216

157

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 0-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Standard Room

26

44

63

44

26

Трето лице

18

29

37

29

18

1 дете од 0-6.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 7-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-6.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 7-11.99

Гратис

23

23

23

Гратис

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

Family Suite

(за соба)

169

233

280

233

169

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 0-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 0-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Standard Room

32

53

73

53

32

Трето лице

21

35

41

35

21

1 дете од 0-6.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 7-11.99

15

28

29

28

15

2 дете од 0-6.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 7-11.99

15

28

29

28

15

Мин. престој

3

3

3

3

3

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

Non show 100% of total amount

Early departure 100% of total amount

Cancelled 1-7 days before check-in 2 overnights

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ПОПУСТОТ Е ВАЛИДЕН ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 20.05 ДО 15.10.2022

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: