Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Medite & Villas Spa 5*, Сандански

Medite & Villas Spa 5*, Сандански

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDITE недела-четврток ПАКЕТИ

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цените се по соба за 2,3,4 или 5 ноќи ( услуга по избор)

сместување капац. 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Deluxe 2adl 199 238 283 338 365 436 440 526
Deluxe 1adl+1chd 165 185 235 262 302 338 365 408
Premium 2adl+1chd 214 257 304 366 391 472 472 569
Premium 1adl+1chd 175 194 248 276 320 356 387 429
Junior suite 2adl+2chd 306 364 435 518 560 667 676 805
Junior suite 1adl+2chd 262 291 373 414 480 534 580 644
Deluxe app 4adl 398 476 566 676 730 872 880 1052
1 BDR villa 2adl+1chd 427 466 607 663 783 854 945 1031
2 BDR villa 4adl 534 612 759 870 979 1121 1181 1353
3 BDR villa 6adl 651 748 925 1063 1192 1370 1439 1654
Доплата за ADL 52 82 78 123 104 164 130 205

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 chd -дете до 11,99 год. adl – возрасен, BB = ноќевање со појадок, HB = полупансион

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цени на ден за соба за минимум 7 ноќевања

сместување капацитет 7+ ноќевања со појадок 7+ полупансиони
Deluxe 2adl 88 105
Deluxe 1adl 74 82
Premium 2al+1chd 95 113
Premium 1adl 78 87
Junior suite 2adl+2chd 135 160
Junior suite 1adl 117 129
Deluxe app (2 bedrooms) 4adl+1chd 177 210
Доплата за adl 26 41

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца (chd) до 11,99 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Цените се по СОБА на ДЕН – услуга по избор

услуга лица ноќевање појадок ноќевање појадок полупансион полупансион
сместување   недела-четврток петок и сабота недела-четврток петок и сабота
Де лукс 1  87 € 97 € 97 € 107 €
Де лукс 2 105 € 115 € 125 € 135 €
Премиум 1 92 € 105 € 102 € 115 €
Премиум 2 112 € 122 € 136 € 146 €
Јуниор суит 2 161 € 174 € 192 € 205 €
Апартман де лукс 4 210 € 230 € 251 € 271 €
Вила 1 со 1 спална 2 225 € 251 € 246 € 271 €
Вила 2 со 2 спални 4 282 € 307 € 323 € 348 €
Вила 2 со 3 спални 6 343 € 369 € 394 € 420 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно
Лице над 11,99 години се смета за возрасен
Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за ноќевање со појадок  26
Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за полупансион  42

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера (по избор)
Користење на отворен и внатрешен минерален базен,
Надворешно џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Аантуристички тушеви,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

сместување минимум максимум
Де лукс 1 2 возрасни
Премиум 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Јуниор апартман 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Апартман де лукс- со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни
Вила 1 – со 1 спална соба 1 2 возрасни + 1 дете
Вила 2 – со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете
Вила 3 – со 3 спални соби 1 6 возрасни + 1 дете

 

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: