Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2022

Mediteran Hotel & Resort 4+*

Mediteran Hotel & Resort 4+*

Mediteran Resort & Spa 4*- Becici

Early Booking:
10% попуст за уплата до 31.03.2022
5% попуст за уплата до 01.05.2022

Цените се дадени по лице на ден на база Ноќевање со појадок

Тип на Соба

10.01-30.04

01.05-05.06
11.09-10.10

06.06-05.07

06.07-20.07
26.08-10.09

21.07-25.08

Standart Room
With Balcony

39

50

61

72

83

Standart Room SV
With Balcony

50

61

72

83

94

Superior Room
French balcony

55

67

78

89

100

Superior Plus Room
With Balcony

67

78

89

100

111

 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со Појадок
- Користење на отворени базени
- Користење на Aqua Park (01.07-31.08)
- Користење на чадори и лежалки на плажа
- Користење на Wellness and Spa центар (сауна, финска сауна, инфрацрвена сауна, барна бања)
- Wi-FI
- Детеско Катче

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-14,99 година 0,50€ по лице на ден;
- Хотелско Осигурување 0,50€ по лице на ден;

Услови за деца:
- 1 дете до 0-6,99 години со две возрасни лица – ГРАТИС;
- Две деца до 6,99 години – 1 едно дете ГРАТИС, 2 ро дете има 50% попуст;
- 1 дете до 7-11,99 години во присуство на две возрасни лица има 50% попуст;
- 2 деца 7-11,99 години, прво дете 50% попуст, второ дете ГРАТИС;
- 1 дете до 11,99 години во присусто на 1 возрасни лице дете добива 30% попуст;
- 2 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица во посебна соба имаат 30% попуст;
- 3 деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица во посебна соба имаат 50% попуст;

Доплати:
- HB - 10€ по лице на ден;
- All Light - 20€ по лице на ден (миним престој 7 ноќи; 3 оброка + пијалоци)
- Baby Cot - 5€ на ден;
- 3-то возрасно лице на дополнително легло 20% попуст од цената во табелата;

Политика за откажување:
- Во случај на откажување 21-10 дена пред пристигнување 20% од вкупниот износ се наплаќа;
- Во случај на откажување 10-0 дена пред пристигнување 100% од вкупниот износ се наплаќа;

Начин на плаќање:
- За резервација е потребно 30% аванс веднаш, остаток на 21 ден пред тргнување;
- Плаќање се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€=62.00 денари.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: