Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2021

Mendi 4*, Касандра

Mendi 4*, Касандра

MENDI**** KALANDRA                          172 SOBI        www.mendi-hotel.gr

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН

5

 

01.05-31.05

01.10-15.10

01.06-20.06

16.09-30.09

21.06-14.07

26.08-15.09

15.07-25.08

FAMILY ROOM GROUND FLOOR

3Ad+1ch(0-1)

156

172

197

227

3Ad+1ch(2-6.99)

156

172

197

227

3Ad+1ch(7-12.99)

186

204

233

267

4Ad

197

217

248

285

2Ad+2ch(0-1)

116

128

146

168

2Ad+2ch(0-1)

(2-6.99)

116

128

146

168

2Ad+2ch(0-1)

(7-12.99)

145

159

182

209

2Ad+2ch(2-6.99)

145

159

182

209

2Ad+2ch(2-6.99)

(7-12.99)

145

159

182

209

2Ad+2ch(7-12.99)

173

191

219

251

DOUBLE ROOM GROUND FLOOR GARDEN VIEW

2Ad

96

108

126

148

3Ad

129

146

170

199

2Ad+1ch(0-1)

96

108

126

148

2Ad+1ch(2-6.99)

96

108

126

148

2Ad+1ch(7-12.99)

119

135

157

185

SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW

1Ad

53

59

66

78

DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW

2Ad

72

84

96

122

2Ad+1ch(0-1)

72

84

96

122

2Ad+1ch(2-6.99)

72

84

96

122

2Ad+1ch(7-12.99)

90

105

119

152

JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW

2Ad

139

159

171

193

3Ad

189

215

231

261

2Ad+1ch(0-1)

139

159

171

193

2Ad+1ch(2-6.99)

139

159

171

193

2Ad+1ch(7-12.99)

175

199

214

242

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2Ad

78

90

102

128

2Ad+1ch(0-1)

78

90

102

128

2Ad+1ch(2-6.99)

78

90

102

128

2Ad+1ch(7-12.99)

97

113

127

159

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

FAMILY ROOM GROUND FLOOR

3Ad+1ch(0-1)

215

232

256

286

3Ad+1ch(2-6.99)

215

232

256

286

3Ad+1ch(7-12.99)

255

274

303

337

4Ad

276

296

327

365

2Ad+2ch(0-1)

156

168

186

208

2Ad+2ch(0-1)

(2-6.99)

156

168

186

208

2Ad+2ch(0-1)

(7-12.99)

194

209

232

259

2Ad+2ch(2-6.99)

194

209

232

259

2Ad+2ch(2-6.99)

(7-12.99)

194

209

232

259

2Ad+2ch(7-12.99)

233

251

278

311

DOUBLE ROOM GROUND FLOOR GARDEN VIEW

2Ad

136

148

166

188

3Ad

189

206

230

259

2Ad+1ch(0-1)

136

148

166

188

2Ad+1ch(2-6.99)

136

148

166

188

2Ad+1ch(7-12.99)

169

185

207

234

SINGLE ROOM MOUNTAIN VIEW

1Ad

73

78

86

98

DOUBLE ROOM MOUNTAIN VIEW

2Ad

112

124

136

161

2Ad+1ch(0-1)

112

124

136

161

2Ad+1ch(2-6.99)

112

124

136

161

2Ad+1ch(7-12.99)

139

155

169

202

JUNIOR SUITE MOUNTAIN VIEW

2Ad

179

199

211

233

3Ad

249

275

291

320

2Ad+1ch(0-1)

179

199

211

233

2Ad+1ch(2-6.99)

179

199

211

233

2Ad+1ch(7-12.99)

224

249

264

292

DOUBLE ROOM SEA VIEW

2Ad

118

129

141

168

2Ad+1ch(0-1)

118

129

141

168

2Ad+1ch(2-6.99)

118

129

141

168

2Ad+1ch(7-12.99)

147

162

177

209

Климата е вклучена во цена од 21.06 до 15.09.2017 во останатите периоди се наплаќа по 5 Еур на ден ( на лице место )

Минимум престој

5

5

5

7

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

Опис: ресторан ,таверна ,бар ,пул бар ,бар на плажа ,мини маркет, гифт шоп,ТВ салон,базен, детски базен,детскоигралиште,амам,џакузи,анимациска програма, спортови на вода,конгресен центар. Чадори и лежалки на плажа 3 Еур за лице на ден

Соби: клима, телефон,радио,САТ ТВ,фрижидер, фен,балкон

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2019 EBD

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 15 ДЕНА ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ЗА ЦЕЛОСНА УЛАТА 5 ДЕНА ПОСЛЕ ПОТВРДУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: