Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Mondi Holiday Aparthotel Bellevue 4*

Mondi Holiday Aparthotel Bellevue 4*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Mondi Holiday Aparthotel Bellevue 4*, Бад Гаштајн, www.aparthotel-bellevue.at

Хотелот се наоѓа во центарот на градот. Хотелот е комбинација на хотел од прва класа со опуштена атмосфера. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, кафе, лоби, лифт, паркинг (полнење), базен, парна бања, сауна, фитнес, куглање (со доплата), детска соба. Сите апартмани (50 30-50 м²) имаат: соодветен број на легла, ТВ, телефон, WLAN интернет, бања со туш, фен, опремена кујна, фрижидер, кафемат. Крпите се менуваат еднаш неделно, за престој над 10 ноќи постелнината се менува еднаш неделно. Сите соби имаат (~ 30м wall) дневна соба со wallиден кревет или софа кревет, бања со туш. Дополнителните соби имаат панорамски поглед.Задолжителна диода за станот (на самото место). Детско креветче е можно во сите видови станови со дополнителен трошок. Домашни миленици на барање со доплата (без храна). Пристигнувања од 16.00 часот, поаѓања до 10.00 часот. Услуга за ноќевање со појадок.

Локација и растојанија:
Центар: 350м
Јавен базен: Термички спа центар Бад Гаштајн 600м
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: Stubnerkogellift 600м
Крос-кантри скијање: 1,5 км
Ски автобус: 50м
Ски / ски надвор: Не.
Хотелски шатл: Не.

342 € по лице, 7 ноќи, 05-12-2020, наем на апартман.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.