Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Mozart Hotel Bad Gastain 3*

Mozart Hotel Bad Gastain 3*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Mozart Hotel 3 *, Бад Гаштајн, http://www.hotelmozart.at

Хотелот се наоѓа во историскиот центар на градот. Ексклузивниот традиционален хотел нуди одлично сместување во стилски соби со одличен ресторан со одлична кујна. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, лоби, WLAN интернет (доплата), ски депо, лифт, паркинг (бесплатно полнење), парна бања, сауна, инфра-црвена, просторија за релаксација. Сите соби (18-40 м ²) располагаат со: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, WLAN интернет (се доплаќа), сеф, купатило со туш, а некои соби имаат тераса. Детско креветче е можно во сите типови соби со дополнителен трошок на барање. Економските простории се соби со пониска цена од обичната, обично помали или слични по големина и со сличен квалитет како стандард, само полошо позиционирани во хотелот (на пр. До лифтот, над кујната). Домашни миленици можни на барање со доплата (без храна). Пристигнувања од 14.00 часот, поаѓања до 10.00 часот. Ноќевање со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојанија:
Центар: 200м
Јавен базен: Термички спа центар Бад Гаштајн 500м
Продавници: Бад Гаштајн 50м
Шопинг: Бад Гаштајн 50м
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: Stubnerkogl Bad Gastein 500м
Крос-кантри скијање: 3 км
Ски автобус: 30м
Ски / ски надвор: Не.
Хотелски шатл: Не.

507 € по лице, 7 ноќи, 19-12-2020, полупансион, економи соба.

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.