Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2021

MURITE CLUB HOTEL 4*

MURITE CLUB HOTEL 4*

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.

Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :


Во цената е вклучено:
- WI-FI на рецепција, џакузи, користење на базен, сауна, фитнес, детска игротека, транспорт до ски гондолата

Во цената НЕ е вклучено : 
- Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден.
- Community tax за престој 0,5€ возрасен и деца 6-12 од ден.
- Доплата за All inclusive  8€, деца 6-14г  4€,
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ / возрасен, 30€/ дете дете (6-14 г)
- Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 25€ / возрсен , 15€ / дете (6-14 г)


Максимален број на лица:  DBL (2+0),  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2), APP 3 спални (6+2). DBL и  APP DELUXE се во главна зграда, а DBL и  APP STANDARD  се во споредна зграда (без топла врска).

 

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: