Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

NEBESKA STOLICA 2 АПАРТМАНИ наскоро цени

NEBESKA STOLICA 2
АПАРТМАНИ
наскоро цени

НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

- Цените се изразени во евра за наем за 7 ноќевања, за уплати во денарска противвредност (1€=62 мкд.) 
- За покрaток престој од 7 дена цената се зголемува за 15%(минимум престој 3 ноќевања)

ПОПУСТ ЗА EARLY BOOKING:
- Попустoт се однесува за аранжмани не пократки од 7 ноќи


Доплати:
- 16 € по лице на ден за HB и 5 € по лице на ден за BB за гости на "Небеска столица стол 1" 
- Деца  0-2г. – бесплатно; деца 2-10г. – 50%

 

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.