Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

Omorika 3*, Tara

Omorika 3*, Tara

Хотелот „Оморика“ *** се наоѓа во најубавиот дел од планината Тара, кој со своите капацитети дава можности за одмор, забава и рекреација.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=nYUCLsdAmT4&feature=emb_logo

Хотелот е хотел со три sвезди и има

Сите соби имаат приватна бања со туш или када, комплетни тоалети, директен телефон со рецепција,  бесплатен Wi-Fi и IP телевизија. Чистење на простории и станови, промена на крпи и постелнини се дел од секојдневната услуга. Обезбеден е бесплатен паркинг за нашите гости  .

Покрај хотелскиот ресторан, гостите имаат на располагање сала за банкет, бар со аперитив, слаткарница, тераса, клиника, библиотека и неколку простории за состаноци. За да биде поцелосен престојот на секој гостин, овој полуолимписки базен, сауна, теретана, куглање, масажа, пинг-понг, билјард, игротека PS4 може да се ужива во хотелот.

Ценовник за 2020 година!

ВИД НА СОБА

Вид

17.02 ..

01.04 ..

03.05 ..

12.07 ..

01.09 ..

01.11 ..

20.12 ..

УСЛУГИ

01.04 ..

03.05 ..

12.07 ..

01.09 ..

01.11 ..

20.12 ..

30.12 ..

СУПЕРИОР апартман

полупансион

5.000,00

8.000,00

6.000,00

7.500,00

7.000,00

5.500,00

7.000,00

Двокреветна соба

(тераса) СУПЕРИОР

полупансион

4.500,00

6.500,00

5.500,00

6.500,00

5.000,00

4.300,00

5.000,00

Апартман

полупансион

4.200,00

6.200,00

5.200,00

6.000,00

4.500,00

4.000,00

4.500,00

Еднокреветна соба

полупансион

4.000,00

4.950,00

4.700,00

4.900,00

4.300,00

3.800,00

4.300,00

Двокреветна соба

премиум тераса

полупансион

3.700,00

4.700,00

4.500,00

4.700,00

4.200,00

3.700,00

4.200,00

Двокреветна соба тераса

полупансион

3.500,00

4.500,00

4.300,00

4.500,00

4.000,00

3.500,00

4.000,00

Дуплекс

полупансион

3.400,00

4.400,00

4.100,00

4.300,00

3.900,00

3.400,00

3.900,00

Стандардна двокреветна соба

полупансион

3.300,00

4.300,00

4.000,00

4.200,00

3.700,00

3.300,00

3.700,00

Економична со двокреветна соба

полупансион

3.100,00

4.100,00

3.800,00

4.000,00

3.500,00

3.100,00

3.500,00

 

БЕСПЛАТНО САМО ЗА НАШИТЕ гости

Гостите на хотелите не плаќаат за употреба на базен, сауна, теретана и тениски терени на Тара, базен и сала за пинг-понг во Бреза!

 

БЕСПЛАТЕН ПРЕСТОЈ ЗА ДЕЦА

Гостите во СУПЕРИОР соби и СУПЕРИОР апартмани во хотелот „Оморика“ не плаќаат за престој на деца до 7 години , а за деца од 7 до 10 години плаќаат (важи од 12.07 ..):

- 70% од цената ако користат специјален кревет и храна,

- 50% од цената доколку користат храна и спијат со своите родители.

 

Гостите во другите типови соби во хотелот „Оморика“ и „Бели Бор“ и „Бреза“ не плаќаат за престој на деца до 5 години , а за деца од 5 до 10 години плаќаат:

- 70% од цената ако користат специјален кревет и храна,

- 50% од цената доколку користат храна и спијат со своите родители.

 

Во хотелот „Оморика“ доколку 1 лице престојува во супериор апартман или супериор соба , стан или во простории со тераса , а во хотелот „Брезе“ во претседателски стан или апартман цената се зголемува за 30%.

 

ЗАБЕЛЕШКА: цените се по лице - на ден. Корисникот на услугата има право да ја откаже резервацијата, а во случај на откажување на резервацијата или аранжманот, давателот на услугата го задржува правото да наплаќа трошоци за откажување на резервацијата или аранжманот, а нивниот износ зависи од времето во кое корисникот поднел барање за откажување.

 

Превоз: сопствен автомобил

http://www.hotelitara.mod.gov.rs/sr/hoteli/hotel-omorika/

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: