Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Ortners Eschenhof 4*

Ortners Eschenhof 4*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Ortners Eschenhof 4 *, Bad Bad Kleinkirchheim, www.eschenhof.at 
Хотелот се наоѓа на 300 метри од центарот. Хотелот е идеално место за вистински одмор и уживање во зимската магија. Хотелот располага со: рецепција, лоби, бар, тераса, зимска градина, соба за багаж, интернет агол, WLAN интернет, депо за скијање, лифт, паркинг (додека не се наполни местото), сала за појадок, велнес центар (базен, сауна, био-сауна , инфра-црвена кабина, просторија за релаксација, солариум), салон за убавина, пинг-понг, фудбал на маса, детска соба и игралиште. Сите соби (од 20-32м2) имаат: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, бања со туш, фен, сеф, WLAN интернет, балкон или тераса. Во некои соби е можно бебешко креветче (на барање). Економските простории се соби со пониска цена од обичната, обично помали или слични по големина и со сличен квалитет како стандард, само полошо позиционирани во хотелот (на пр. Покрај лифтот, над кујната.). Домашни миленици можни на барање. Услуга со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Локација и растојание:
Центар: Бад Клајнкирххајм 300м
Јавни базен: Бад Клајнкирхајм 300м
Продавница: Бад Клајнкирхајм 800м
Шопинг: Бад Клајнкирхајм 300м
Автобуска станица: Бад Клајнкирхајм 300м
Одморалиште Надморска визија: 1000м
Ски област / Ски лифт: Лош Клајнкирххајм 50м
Скијање / скијање надвор: 50м 

686 € по лице, 7 ноќи /5-12-2020, полупансион, 

ECONOMY SOBA

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Соби:

ECONOMY SOBA

15796_S.jpg

STANDARD WITH BALCONY 2-3

6774_S.jpg

STANDARD WITH BALCONY 2-3 EXTRA

15795_S.jpg

STANDARD WITH BALCONY 2-4

6776_S.jpg

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.