Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

PALISAD*,Zlatibor

PALISAD*,Zlatibor

Хотел Палисад се наоѓа во центарот на Златибор во убав дел недалеку од Езерото, окружен со прекрасна борова шума. Овој модерен хотелски комплекс ви нуди одлична услуга, квалитетна храна, како и голем број на содржини за одмор и релаксација. Хотелот располага со 257 соби и 54 апартмани. Прекрасниот ресторан со одлична национална кујна како и монденски уредениот аперитив бар ке го зголемат вашето уживање.

 

HOTEL PALISAD ****
  www.palisad.rs 01.09-25.12.2019
Соба Услуга    DBL      SGL    
DBL lux BB 60 € 95 €
DBL superior BB 54 € 86 €
DBL standard BB 45 € 71 €
Apartment BB 45 € 86 €
Apartment Lux BB 55 € 104 €
доплата за дополнителни легло BB 26 € /

- Цена по лице на ден, ноќевање со појадок.  
- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Попусти и доплати:
- Деца до 7 бесплатно, од 7 до 12год. Плаќаат 21 € по ден.
- Еден возрасен со една дете плаќаат еднокреветна соба и доплатата која е назначена за деца

- Доплата за HB 5€ по лице на ден, за деца од 7-12г. 2,5€ на ден.

Цената не вклучува:
- Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување и пријава 0,2 € по лице од ден, деца до 7 год не плаќаат, деца од 7 – 15 год.  плаќаат 0,5 € туристичка такса и 0,2 € осигурување по ден.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.